SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Barcelona’da Luis Enrique ile kriz yaşadığı iddia edilen Lionel Messi’nin takımdaki geleceği ile ilgili spekülasyonlar şimdiden başladı.

Daha önce Paris Saint Germain ve Manchester City’nin Messi ile ilgilendiği haberleri çıkarken, bu dedikodulara Chelsea takımı da eklendi. Yıldız futbolcunun önceki gün resmi ‘Instagram’ hesabından Chelsea, Thibaut Courtois ve Felipe Luis’i takip etmesi ile başlayan transfer iddiası, Katalan radyosu RAC1’de çıkan haberle yeni bir boyut kazandı.

Haberde Barcelona’da Luis Enrique ile çalışmaktan memnun olmayan Messi’nin transferi için düğmeye basan Chelsea’nin, Arjantinli golcünün babası ile görüştüğü belirtildi. Radyo, Jorge Horacio Messi ile oğlunun Chelsea’ye gelmeye sıcak bakıp bakmadığının konuşulduğunu ve gelmesi halinde taleplerinin ne olacağı tartışıldığını iddia etti. Telefonla yapılan görüşmenin olumlu geçtiği öğrenildi.

Bu gelişmeler Messi ile yapılan bir röportajda yıldız futbolcunun “Barcelona’da kalmak isterim ancak futbolda yarın ne olacağını bilemiyorsunuz” şeklindeki açıklaması sezon sonu için ayrılık sinyali olarak yorumlanmıştı. Chelsea Menajeri Jose Mourinho ise Messi transferi ile ilgili bir soruya “Onu takımımda görmek isterim. Ancak kulübümün böyle yüksek bütçeli bir transfer gerçekleştireceğini sanmıyorum” demişti.

Ancak Mourinho’nun bu açıklamasına rağmen İngiliz kaynaklar, Chelsea Başkanı Roman Abramoviç’in Messi gibi transferin kulübe kazandıracaklarını düşündüğünde kesenin ağzını açabileceğini söylüyor. Bilindiği üzere yıldız futbolcunun sözleşmesinde 250 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:16:52,