SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Messi-Enrique krizi işte böyle başladı

Katalan devi Barcelona'nın süperstarı Lionel Messi ile teknik direktör Luis Enrique arasında baş gösteren krizin ayrıntıları netleşmeye başladı.

Güncellenme: 13:51, 07/01/2015
Messi-Enrique krizi işte böyle başladı

Metin KOÇ | AMKSpor

La Liga’nın en büyük şampiyonluk adaylarından Barcelona’da Messi krizi yaşanıyor… Teknik Direktör Luis Enrique’nin Real Sociedad’a deplasmanda 1-0 kaybettikleri maça Lionel Messi’yi yedek kulübesinde başlatması gerilimin fitilini ateşledi.

Enrique, Arjantinli yıldızı uzun bir seyahat sonrası İspanya’ya döndüğü ve yorgun olduğu gerekçesiyle oynatmadığını açıklarken, Messi’nin yedek kulübesindeki gergin tavırları dikkat çekti.

İkili arasında yaşananlar İspanyol spor gündeminde bomba etkisi yarattı. Messi’nin pazartesi günkü antrenmana katılmaması ise dedikoduları ayyuka çıkardı.

HER ŞEY O FAULLE BAŞLADI

Peki ikili arasındaki gerilim nasıl başladı? İşte adım adım yaşananlar…

Uzun bir yolculuğun ardından Barcelona’ya dönen Messi, ayağının tozuyla saat 17.00’deki akşam antrenmanına çıktı.

Çift kale maç şeklinde geçen antrenmanda teknik direktör Enrique hakemlik yaptı.

Messi bir pozisyonda sert bir faule maruz kaldı ancak oralı olmayan Enrique oyunu devam ettirdi.

Antrenmanın sona ermesinin ardından sinirli bir şekilde soluğu hocasının yanında alan Messi, o pozisyonda neden faul düdüğü çalmadığını sordu.

Enrique, Arjantinli yıldızın isyanı karşısında soğukkanlılığını korurken, Neymar araya girerek gerilimin daha fazla büyümesini önledi.

Messi’nin tepkisini bir kenara yazan Enrique, bu hareketleri nedeniyle Arjantinli yıldızı hazır olmadığı gerekçesiyle R.Sociedad maçında yedek bıraktı. Karşılaşma öncesi 2 antrenmana da katılan ve maçta oynamayı bekleyen Messi ise bu karar üzerine büyük şok yaşadı.

YÖNETİMDEN ENRIQUE’YE ULTİMATOM!

Takımın en önemli silahı Messi’nin yedek bırakıldığı maçta R.Sociedad’a karşı alınan 1-0’lık mağlubiyet ise kulüpte deprem etkisi yarattı. Teknik Direktör Enrique’yle görüşen yöneticiler genç teknik adama Messi başta olmak üzere oyuncularıyla olan ilişkilerini bir an önce düzeltmesi uyarısında bulundu.

TAKIMDAN AYRILACAK MI?

Yaşananların ardından hayli üzgün olduğu gözlenen Messi’nin takımdan ayrılabileceği iddiaları da kulislerde konuşulanlar arasında. Premier Lig ekiplerinden Chelsea ve Manchester City’nin Arjantinli yıldızın peşinde olduğu Ada basınında her geçen daha yüksek sesle dillendiriliyor. Messi’nin olaylar üzerine nasıl bir tavır takınacağı ve kulüp yönetiminin krizi bitirmek için nasıl bir hamle uygulayacağı şimdiden merak konusu oldu.