SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yabancı sayısının 14'e çıkması, Fenerbahçe’de yönetimin elini güçlendirdi. Sezon sonunda sözleşmeleri bitecek 5'i yerli 7 ismin yıllık ücretlerinde yer alan uçuk rakamlar artık mazide kaldı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı kuralında yaptığı devrim, en çok F.Bahçe yönetiminin yüzünü güldürdü. Kontratı sezon sonu bitecek olanEmre Belözoğlu, Bekir, Egemen, Mert Günok, Selçuk, Kuyt ve Webo'yla sanki geleceği görmüş gibi kontrat uzatma işini mayıs ayına bırakan sarı-lacivertliler, yabancı sayısının 14'e çıkmasıyla adeta bayram etti.

Kuraldaki değişikliği koz olarak kullanıp özellikle yerli futbolculara astronomik maaşlar ödemekten kurtulacak olan yönetim, ekonomik anlamda rahat bir nefes alacak.

SON TALİHLİ CANER!

Türkiye genelinde futbolcuların yıllık alacakları parada yaşanacak zaman içinde yaşanacak düşüş, Kanarya'da bir tek Caner Erkin'i etkilemeyecek. Hatırlanacağı üzere geçen mayısta biten kontratını 800 bin Euro'dan %110 oranında zamla 1.7 milyon Euro seviyelerine çıkartan milli sol bek, 4 yıllık sözleşmeye imza atmıştı.

Bu arada teknik heyet, gelecek sezon hayata geçecek kural için şimdiden çalışmalara başladı. Bir aksilik olmazsa 2015-16'da Avrupa'da boy gösterecek olan sarı-lacivertlilerde yönetimin, teknik direktör İsmail Kartal'dan detaylı bir rapor istediği öğrenildi.

Stoch geri dönüyor!

Yeni planlama çerçevesinde Kanarya, hem Krasic hem de Miroslav Stoch'tan faydalanabilecek. Yönetim oturduğu yerden para kazanan Krasic için henüz bir girişimde bulunmasa da sözleşmesi 2018 yılına kadar güncellenip Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından Al-Ain'e kiraladınan Stoch'u mayıs ayından itibaren kadroya katılacak.

Vatan