SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan flaş stat kararı!

Yönetim, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yaşanan sıkıntılar nedeniyle kış aylarına denk gelen iç saha maçlarını Konya ve Ankara'da oynama kararı aldı. Kara Kartal, kalan maçlarını ise Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda tamamlayacak.

Güncellenme: 10:03, 07/01/2015
Beşiktaş’tan flaş stat kararı!

İç saha maçlarında kullanılan Atatürk Olimpiyat Stadı’nın fiziki şartlarını ve takım üzerindeki olumsuz psikolojik koşullarını masaya yatıran Beşiktaş Yönetimi, Süper Lig’in ikinci yarısında Anadolu’da oynama kararı verdi. Daha önce Trabzonspor’u 3-0 yendiği maçı oynadıkları Konya Torku Arena için yeniden temasa geçen siyah-beyazlılar, yetkililerden olumlu cevap aldı. Konyaspor’la çakışan maçlar dışında stadın Beşiktaş’ta verilebileceği belirtildi.

ANKARA’DA ÇİFTE ALTERNATİF Kara Kartal’ın Konyaspor ile çakışan lig maçlarını ise Ankara’da oynayacağı ifade edildi. Diğer kulüplerin programlarına göre, Osmanlıspor ve 19 Mayıs statlarını kullanmayı planlayan Beşiktaş, kışın atlatılmasıyla birlikte Başakşehir Fatih Terim Stadı’na yönelecek.

OLİMPİYAT STADI Beşiktaş’ın Anadolu tercihinde, ulaşım sorunları nedeniyle taraftarların Atatürk Olimpiyat Stadı’na gelmemesi de etkili oldu.

KONYA ARENA

Sezon başında kullanıma açılan Konya Torku Arena, şu anda Türkiye’nin maç oynamaya en elverişli statları arasında yer alıyor.

ATEŞ’E 21 GÜN CEZA PFDK, Beşiktaş Protokol Müdürü Ahmet Ateş’e, sosyal medyada Cüneyt Çakır ile ilgili paylaşımı nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. Ateş, Twitter’da Çakır’ın içinden Galatasaray forması çıkan takım elbiseli fotoğrafını paylaşmış altına da “Görev adamı” notunu düşmüştü.

Sabah