SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Simeone’den şok Arda kararı

İspanya'da Kral Kupası'nda yarın Real Madrid ile karşılaşacak Atletico Madrid'de teknik direktör Simeone'nin, yeni transfer Fernando Torres'e yer açmak için Arda Turan'ı yedeğe çekebileceği ifade edildi.

Güncellenme: 18:10, 06/01/2015
Simeone’den şok Arda kararı

İspanya’da Kral Kupası’nda yarın Real Madrid ile karşılaşacak Atletico Madrid’in, milli futbolcu Arda Turan’ı yedeğe çekmeyi düşündüğü belirtildi. Teknik direktör Diego Simeone’nin bu kararı, yeni transferi golcü futbolcu Fernando Torres’e yer açmak için aldığı vurgulandı.

İspanyol basını, Arda’nın hafif bir sakatlık geçirdiğini bu yüzden bazı antrenmanlara katılamadığını hatırlatarak, Arjantinli hocanın milli futbolcuyu Kral Kupası’nda dinlendirerek, La Liga’da önümüzdeki hafta oynanacak Barcelona karşılaşmasına sakladığını yazdı. İspanya’nın önde gelen spor yazarları ise Fernando Torres’in gelişi ile birlikte orta sahadan birinin yedeğe çekilebileceği uyarısını yaparak bunların içinde Arda’nın da olabileceğine işaret etmişti. Simeone’nin Torres için oyun sisteminde değişikliğe gidebileceği uyarısını da yapan uzmanlar, bunun ilk işaretinin Kral Kupası’nda yaşanacağını ifade ettiler.