SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni yılın ilk derbisinde 2-0 gibi güzel bir skorla Beşiktaş karşısında galip gelmesini bilen Galatasaray'da camia teknik direktör Hamza Hamzaoğlu seçiminin ne kadar doğru olduğu konusunda birleşti. Hamzaoğlu bu galibiyetle çıraklık dönemini kapatıp, ustalık devrine geçtiğini ispatladı.Mütevazi kişiliğiyle ön plana çıkan yerli teknik adamın başarısının şifreleri ise oldukça netti.

Şampiyonluk havası

Milli takımda önemli bir görevdeyken ayrılıp, zor zamanda Galatasaray'ın başına geçti. ‘Çırağım' dedi ama yaptıklarıyla zoru başardı. Ligde ve kupada üst üste aldığı başarılı sonuçlarla kaybedilen özgüveni tekrar kazandırdı. Camia yeniden şampiyonluk havasına girdi. İlk derbisinde 3 puan almasını bildi. Oyuncularıyla kurduğu diyalog ve uyumgöze çarptı. Sakatlığı olan yıldız oyuncular bile fedakarlık yaparak oynadı.

‘İdmanları uzatın'

Antrenmanlarda neşeli geçiyor, oyuncular sıkılmıyor. Hatta futbolcular Hamza hocadan idmanın uzamasını istiyor. Yönetimile arasında problemyaşanmıyor. ‘Gerekirse transfer de yapılmasın' diyerek ödeme güçlüğü çeken idarecileri rahatlatıyor. Taraftarlarla da arası oldukça iyi. ‘G.Saray Ruhu'nu temsil eden isimler arasında bulunan Hamzaoğlu'yla birlikte sarı-kırmızılılar inanılmaz bir çıkış yakalamış oldu. Artık keyif veriyorlar.