SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübeli çalıştırıcı devra arasında Galatasaray’dan ayrılacak isimleri açıkladı.

İşte Hamzaoğlu’nun açıklamaları:

Bugüne kadar ne yaptıysam Galatasaray’a geldiğim zaman da aynısını yaptım. Onlara samimi davrandım. Yanlış anlaşılmasın Roberto Mancini de Cesare Prandelli de dünya çapında hocalar. Galatasaray’a geldiğimde gördüğüm şey, iletişim kopukluğuydu. Oyuncuların birbirleriyle iletişimi yoktu. Taraftarlar kazanan bir takımdan ziyade kazanmak isteyen, savaşan bir takım görmek istiyorlar. Ben takımda istikrara önem veren biriyim. Sahadaki 11’in başarısını da yedekler sağlar diye düşünüyorum.

Veysel Sarı ile yollarımızı ayıracağız. Üzülerek söylüyorum. Furkan Özçal, Gökhan Zan, Umut Gündoğan ile de yollarımızı ayıracağız.

Yekta‘ya ‘teklif varsa değerlendirebilirsin, yoksa bizimle devam edebilirsin’ dedik. Sinan Gümüş’ü de beğeniyorum. Galatasaray’a hizmet edecektir. Ondan faydalanacağız. Kulübe geldiğimde Pandev, gözüme en çok batan futbolcuydu. Fiziki kapasitesini artırabilirsek onunla da devam edeceğiz.

Yabancı futbolcu sayısı yükseldi diye kadromuzu yabancı futbolcularla dolduramayız. Bunu doğru bulmuyorum. Yanlış yabancı futbolcu transferi kulüplere maddi anlamda büyük sorun yaratıyor.

Sadece yerli diye futbolculara inanılmaz paralar veriliyor. Ve çocuklar da bu paralar altında eziliyorlar. Oyuncum bana ‘Ben burada kalmak istiyorum, mutluyum derse’ onu takımda tutarız, ama tam tersi durumda kolaylık sağlarız. Koray Günter de gelecek görüyorum. İyi çalışıyor Koray. Eksikleri var. O’nları tamamlamadan oynatmak istemiyorum.

Hamzaoğlu ”Veysel Sarı ile yollarımızı istemeyerek olsa ayırma kararı aldık. Umut Gündoğan ve Gökhan Zan da gidecek. Yekta Kurtuluş’a teklif gelirse değerlendireceğiz. Sinan Gümüş Galatasaray’a çok faydalı olacak. Ama belki 5 aylığına kiraya verebiliriz teklif gelirse.” dedi

Yayınlanma Tarihi:20:56,