SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın yeni transferi Endoğan!

Yeni yabancı kuralının açıklanmasına en çok sevinen isimlerden biri de, Galatasaray'ın Türk vatandaşlığına geçmek için uğraşan genç ismi Endoğan Adili oldu.

Güncellenme: 10:18, 06/01/2015
G.Saray’ın yeni transferi Endoğan!

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezonun devre arasında renklerine bağladığı, ancak bir türlü Türk pasaportu çıkmadığı için lisansı alınamayan Endoğan Adili, yabancı sınırının kaldırılması ile büyük bir sevinç yaşadı.

Basel’den 500 bin euroluk bonservis bedeli ile sarı-kırmızılı renklere bağlanan 20 yaşındaki oyuncu, geçen sezonu çapraz bağlarının kopmasının ardından kaçırdı, bu sezon başında ise Türk vatandaşlığına geçemediği için kadroya giremedi.

Babası Türk vatandaşı olmasına rağmen İsviçre vatandaşı olarak gözüktüğünü belirten 1994 doğumlu oyuncu, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak, 1964 Mülga Türk Vatandaşlığı Kanunu'nda belirtildiği üzere, babası Türk olduğu için vatandaşlık hakkı elde etmeye çalıştı, ancak bir türlü istediği sonucu alamadı.

Yabancı sınırının kaldırılması kararının açıklanması üzerine üzerine fotoğraf paylaşma platformu Instagram üzerinden bir mesaj gönderen genç isim, “Allah’ım sana şükürler olsun. Yakında görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

 

Yayınlanma Tarihi:10:00,