SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolun tadı kaçtı

6 Ocak 2015

AĞUSTOS ayı sonunda başlayan Süper Lig'de sezonun ilk yarısı 16 haftalık mücadelenin ardından noktalandı. İnişli-çıkışlı bir grafik izleyen son şampiyon Fenerbahçe penaltı polemikleri içerisinde ve otoriteleri tatmin etmeyen futboluyla devreyi zirvede kapatmayı başardı. “Birdenbire kendini teknik direktör olarak Fenerbahçe'nin başında bulan” (Başakşehir maçından sonra kendi ifadesi) İsmail Kartal'ın öğrencileri 4. yıldız iddiasında ne kadar ciddi olduklarını gözler önüne serdi.

Statsız Beşiktaş övgüleri topladı

TÜRKİYE'NİN en efektif ve pozitif futbol oynayan takımı olarak gösterilen Beşiktaş başta statsızlık olmak üzere bir sürü olumsuzluğa rağmen yarışın içinde kaldı. Oynattığı oyunla övgülere mahzar olan Slaven Bilic derbilerdeki performansıyla ise eleştirilerin hedefine oturdu. Türkiye'yi anlamakta zorlandığı her halinden belli olan Prandelli'yi gönderip, Hamza Hamzaoğlu'nu getirerek öze dönen G.Saray son düzlükteki sprintiyle şampiyonluk iddiasını sonuna kadar sürdüreceğinin sinyalini verdi.

BAŞARISIZ milli takım macerasının sonrasında Başakşehir ile yeniden futbol arenasına dönen Abdullah Avcı elindeki kadro yapısıyla orantısız bir şekilde ilk dördün içerisinde kalarak en dikkat çekici performansa imza attı. Şenol hoca nereye giderse gitsin farkını belli etmeye devam ediyor. Deneyimli teknik adamın ligin en golcü takımı (31) haline getirdiğim Bursaspor geçen sezona göre 12 kez daha fazla ağları sarstı.

Sergen yine sahnede

YEŞİL-beyazlılar, 4 büyüklerle oynadıkları 4 maçta da kazanmayı hakeden taraftı. 5 gol, 5 asiste imza atan Volkan Şen, şampiyonluk sezonundan bile daha etkili gözüküyor. Son haftalarda atağa kalkan Balıkesir ve Sergen Yalçın ile kendine gelen Sivas'ın aldığı sonuçlar ligin dibinde de müthiş bir savaş olacağını gösteriyor. Tüm bunların yanısıra ilk yarının en çarpıcı görüntüsü boş kalan tribünlerdi. Passolig'in bunda payı büyüktü. Derbilerde bile boş kalan statlar Türkiye'de azalan ilginin artık futbolun tadını iyice kaçırdığını gösteriyordu. Cavcav'ın sakallı futbolcuları karşısına alan açıklamaları, artık bir Süper Lig klasiği haline gelen ve zirve yapan hakem hataları ile 11 teknik direktör ile yolların ayrılması ilk yarının akılda kalan diğer anektodlarıydı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek