SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Trabzonspor’a yılın çalımı

Sarı-Lacivertli ekip, değişen yabancı kuralının ardından Ozan Tufan için Bursaspor'un kapısını çaldı.
Fenerbahçe, Futbol Federasyonu'nun belirlediği yeni yabancı kuralı sonrası transfer politikasını yeniden şekillendirme kararı aldı. Bir süredir Bursaspor'un genç yıldızı Ozan Tufan için mesai yapan Sarı-Lacivertliler, yeni sezonda uygulanacak yabancı kuralı sonrası, ilk hamlesini yaptı.
Fenerbahçe adına Bursa'nın kapısını çalan temsilciler, "Ozan Tufan için belirlemiş olduğunuz yeni bir fiyat var mı?" diye sordu. Bursa cephesinin Fenerbahçe'den gelen bu acil talebe henüz yanıt vermediği ve düşünmek için süre istediği öğrenildi.
Tüm kulüpler gibi yeni yabancı kuralını anlamaya çalışan Bursaspor yönetimi, Ozan Tufan'ın bonservis bedeli için belirleyeceği fiyat üzerine tartışmaya başladı. İdareciler arasında çeşitli fikir ayrılıkları olduğu da iddialar arasında.
Bursaspor'un, spor kamuoyundaki "Yerli futbolcuların fiyatı düşecek" algısı sonrası çeşitli tereddütler yaşadığı ifade ediliyor. Benzer sıkıntının diğer Anadolu kulüplerinde de yaşanmaya başlandığı bildiriliyor.
Ara transfer döneminde futbolcularını istedikleri rakama satabilecek olan Anadolu kulüpleri, sezon sonunda fiyatların düşmesinden korkuyor. Bursaspor yönetiminin, bu nedenle sezon sonu gelmeden Ozan Tufan'ı elden çıkarma fikrine sıcak baktığı bildiriliyor.
Yeşil-Beyazlılar'ın, Trabzonspor'dan da yeni bir teklif beklediği konuşuluyor.
Kaynak:Fanatik