SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demirkol: Bunu yaparken kime sordunuz?

TFF'nin dün kamuoyuna açıkladığı yabancı oyuncu kuralı çok sayıda tartışmayı da beraberinde getirdi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören kararın, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından 1 yıldır yürütülen çalışma ve çok sayıda futbol adamının görüşü alınarak oluşturulduğunu açıkladı. Ancak eldeki veriler futbolun ana aktörleri olan kulüpler ve teknik adamların kararı açıklama ile beraber öğrendiğini gösteriyor.

Güncellenme: 15:56, 06/01/2015
Demirkol: Bunu yaparken kime sordunuz?

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Hasan Doğan Tesisleri’nde dün yaptığı açıklama ile önümüzdeki sezondan itibaren yürürlüğe girecek yabancı oyuncu kuralını açıklamıştı. Demiören açıklamasında, “Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yaklaşık 1 yıldır bu konuda çalışma yürütüyor. Pek çok kişiyle görüştü, pek çok değerlendirme yaptı. Kulüplerimizin mali yapılarını değerlendirdik. Ona göre belli çalışmalar yaptık. Bugün öğleden sonra yönetim kurulumuzla, ardından Kulüpler Birliği Vakfı temsilcileriyle görüştük. Burada olamayan kulüp başkanlarından da telefonla onay alındı” demişti.

Yorumcu Mehmet Demirkol’un bugün Twitter hesabından attığı bir mesaj ise kafaları karıştırdı. Demirkol, Süper Lig’de görev yapan, ulaşabildiği teknik direktörle görüştüğünü ve konu hakkında fikirlerinin alınıp alınmadığını sorduğunu belirtti. Ortak cevap ise ‘Hayır’ olmuş.

Demirören ise kendi açıklamasında, kararın kulüp başkanlarına sadece birkaç saat önce iletildiğini söylemişti.

Tüm bu veriler ışığında bu kez futbolda yeni bir soru ortaya çıktı… Türk futbolunu bu kadar yakından ilgilendiren ve bu kadar detaylı bir karar kimlerden fikir alınarak oluşturuldu?