SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yarsuvat’tan transfer açıklaması!

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat ise tesislerden ayrılırken basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, TFF'nin gelecek sezon uygulamaya koyacağı yeni sistemden dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Güncellenme: 22:23, 05/01/2015
Yarsuvat’tan transfer açıklaması!

“Bugünkü toplantıdan çıkan karar, esasında Türk futbolunun, Türk oyuncularının gelişmesi için düzenlenmiştir” değerlendirmesinde bulunan Yarsuvat, “Yasaklar koymak suretiyle, yabancıların Türkiye’de oynamasına mani olunmasının doğru olmadığı düşünülmüştür. Altyapıdan yetiştirilen oyuncular için teşvik sistemi getirilmiştir. Bütün amaç, Türk oyuncuların sayısını artırmaktır. Esasında yapılan planlama, Türk futboluna yeni genç oyuncular yetişmesini sağlamaktır. İstikbal bakımından önemli görüyorum” şeklinde görüş belirtti.

Bu uygulamanın yarın başlayacak devre arası transfer döneminde planlarını nasıl etkileyeceği yönündeki soru üzerine ise Yarsuvat, “Transfer dönemi başlayacak ama bizim takım çok iyi. Yeni transfer düşünmüyoruz. Olursa belki birkaç oyuncu alabiliriz ama şu anda transferimiz yok” ifadelerini kullandı.

Toplantıda bulunan TFF yetkilileri ile kulüp temsilcileri, son bölümde birlikte medya mensuplarına poz verdi.

Yayınlanma Tarihi:20:42,