SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Veli atıldı, peki ya Felipe Melo?

BU Olimpiyat Stadı ile ilgili daha önce çok yazdık, çizdik. Burada futbol oynamak da yönetmek de izlemek de büyük çile. Kötü hava koşullarında zeminin çamur olması, soğuk ve rüzgarla da birleşince ortaya futboldan çok bir kördövüşü çıktı diyebiliriz. Ne oyuncular topa doğru düzgün hükmedebildiler ne de istedikleri gibi pas yapabildiler. Böyle koşullarda teknik, taktik konuşmak pek doğru olmaz. Güçlü ve şanslı olan takım her zaman karlı çıkar.

AMA maçta bunların dışında öyle enteresan hakem kararları vardı ki, maçın tamamen önüne geçti. Cüneyt Çakır, Veli'ye öylesine basit bir şekilde kırmızı kart gösterdi ki, bunu anlamak mümkün değil. Veli'nin yaptığı hareket sportmenlik dışı bir hareketti ve bunun oyun kuralları kitabındaki karşılığı sarı karttır. Peki Veli'yi atıyorsun Cüneyt, o zaman adama sormazlar mı ‘Veli'nin suratına dirsek atan Melo'yu niye atmadın' diye. Melo maçın başından beri Veli'yi çok iyi provoke etti. Veli de Melo'nun bu tuzaklarına düştü. Tıpkı daha önce Emre Belözoğlu'nun düştüğü gibi. Melo bunu sadece Veli'ye değil, devre arasında Bilic'e de yapmaya kalkıştı. Yani Melo herkesle oynayıp provoke etti ve maçın G.Saray'a dönmesinde başrolü oynadı.

Çakır hazır değil

CÜNEYT Çakır'ın hataları bunlarla bitmedi. Böylesine deneyimli bir hakem nasıl bu kadar yer alma hatası yapar. Bir pozisyonda Sneijder'in çok önemli bir atağını, ikinci devre de Gökhan Töre'nin pozisyonunu kesti. Cüneyt Çakır rahatsızlığından sonra daha kendini toparlayamamış bir görüntü çizdi. MHK, tam hazır olmadan böyle bir derbiye Çakır'ı nasıl verir? Kondisyon olarak hazır olsaydı zaten bu kadar pozisyonların içinde kalmazdı. TABİİ ki bunlar maçın en önemli belirleyicileriydi ancak Beşiktaş'ta orta alanda Atiba'nın eksikliği çok hissedildi. Bilic'in Oğuzhan'a bu kadar tahammül etmesine pek anlam veremedim. Daha erken oyundan almalıydı. İlk yarıda G.Saray'da çok sayıda pas hatası yapan Sabri, ikinci yarıda golün asistini yapan isim oldu. Sarı-kırmızılıların aldığı bu galibiyetin şampiyonluk yarışına ayrı bir heyecan katacağı kesin.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek