SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre’den 4. yıldız itirafı

Son 5 maçını kazanan takımın gerçek gücüne ulaştığına dikkat çeken tecrübeli futbolcu, “İkinci yarıda şampiyonluk hedefimize ulaşacağız” diye konuştu

Güncellenme: 08:38, 05/01/2015
Emre’den 4. yıldız itirafı

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu hem ilk yarıyı değerlendirdi hem de sezon sonu bitecek olan sözleşmesiyle ilgili konuştu. Üst üste aldıkları galibiyetlerin kendilerine özgüven verdiğini dile getiren Emre şunları söyledi: Son 4-5 haftanın ligin en iyi futbol oynayan takımıyız. Üste üste alınan galibiyet de bizim gibi kaliteli takıma olumlu etki ediyor. İyi oyun takımının özgüvenini de yerine getirdi. Ama rahat etmemizi gerektirecek bir durumumuz söz konusu değil.

GÖRÜŞME SEZON SONU

Bu sene şampiyon olmamız lazım. Takım son haftalarda iyi bir hava yakaladı, bunu devam ettirmek istiyoruz. Devre arasındaki kampı çok iyi değerlendireceğiz. Yeni sözleşme ilgili hiçbir gelişme yok. Hele bir sezon bitsin. Şu anda bunu düşünmek istemiyorum. İşime konsantre oldum ve kafamda sadece şampiyonluk var. Bunları sezon sonunda konuşuruz. Zamanı geldiğinde ne derlerse onu yaparız, gidin derlerse gideriz kalın denilirse kalırız.

TRİBÜNLER BOŞ OLAMAZ

Taraftarımız bugüne kadar en büyük destekçimizdi. En iyi oyunu oynadığımızda da gelmiyorlarsa biz futbolcular olarak ne söyleyebiliriz ki. Oyuncu grubu olarak tribünlerin boş olmasının bizimle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Geçmişte de kendime çok iyi bakıyordum bazı kısmetsizlikler oluyordu, sakatlıklar oluyordu, bu sezon daha az oldu. Herşey iyi gidiyor bakalım. İnşallah böyle devam eder.

HATALAR YAPTIM CEZASINI ÇEKTİM

Saha içinde daha sakin olmaya çalışıyorum. Bu sakinliğim inşallah sezon sonuna kadar devam edecek. Ben de hatalar yaptım, karşılığını gördüm fazlasıyla, artık inşallah olmayacak. Yine hata yapacağız ama bu olayı başka boyuta taşıyacak şekilde hatalar olmayacak. Saha içinde hatalarımız oluyor. Gazeteyi açarken gözümü kapıyorum ‘İnşallah ben yokumdur' diyorum. Kendimi görmekten de sıkıldım. Bir şeyler söylüyoruz, ama herkes anlamak istediğini anlıyor. Ben de fazlasıyla yorgun durumdayım. Futboldan yorulmadım ama; ama bu işlerden yeterince yoruldum artık.