SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic yine yapamadı

5 Ocak 2015

BEŞİKTAŞ'A imza attığı günden bu yana derbi kazanamayan Slaven Bilic, bu eksikliğini dün de tamamlayamadı. Sahadan 3 puanla ayrılan Galatasaray, Beşiktaş'la puanını eşitledi.

TÜRKİYE'NİN patates deposu Niğde'nin tarlalarından daha kötü zeminde başlayan mücadele, ilk 20 dakika sadece rakiplerin birbirini tanımasına sahne oldu. Birbirlerini tanıyan rakiplerdenMelo, 25. dakikada “çaktırmadan” Veli'ye dirsek attı fakat çaktırmadığı için hakemCüneyt Çakır da görmedi.

DAKİKALAR 38'i gösterdiğinde Galatasaray sağ kanattan geldi. Ceza sahasına yerden gönderilen topa Burak Yılmaz yakınmesafeden dokunamadı. 2 dakika sonra Oğuzhan ceza sahası içinde hareketlenen Sosa'ya topu gönderdi ancak Muslera erken çıkarak topa hakimoldu.

İKİNCİ devreye ise Galatasaray hızlı başladı. Sağlı sollu ataklar 50'de Galatasaray'a golü getirdi. Sabri sağ taraftan ortaladı. Altı pas içinde topla buluşanMelo'ya sadece dokunmak kaldı: 0-1 Boş baskı kurdu

GOLÜN şokunu üzerinden çabuk atan Beşiktaş takımı adına sahanın yıldızı Gökhan Töre sağ çizgiye indi. Ceza sahası içinde topla buluşan Oğuzhan Özyakup'un vuruşu ağlarla buluşamadı.

61'DE ise Olcay'ın Felipe Melo'ya yaptığı faul sonrası saha karıştı. Yaşanan gerginlikte Sneijder'ın yüzüne dokunan Veli kırmızı kartla oyun dışı kaldı. 64'de Selçuk'un ceza sahasına girerken yaptığı vuruş, Tolga'nın damüdahalesiyle direkten kornere gitti.

68'DE ise Gökhan Töre rakiplerini geçti ve ceza sahasında kaleyi karşıdan görerek vurdu. Defansa çarpan top direkten döndü.

SON dakikalarda Beşiktaş'ın boş baskısı beraberlik golü getirmezken, 90 +5'de Tolga ile karşı karşıya kalan Burak Yılmaz,maçın skorunu belirledi: 0-2.

SONUÇ olarak Galatasaray son derece kritik bir galibiyet alırken Beşiktaş, derbilerdeki kötü gidişini sürdürdü

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek