SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Turuncu-yeşilli takımın Orduspor’u deplasmanda 2-1 yenerek 3 hafta aradan sonra galip gelmesi, yüzleri güldürdü.

Albimo Alanyaspor Sportif Direktörü Taner Savut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zor bir deplasman maçını galibiyetle tamamladıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Orduspor’un 2 hafta önce Denizlispor’u sahasında yenerek ligde kalma adına umut tazelediğini dile getiren Savut, “Orduspor, bizimle yaptıkları maçı kazansaydı 10 puana ulaşacaktı. Belki de ikinci yarıda stratejilerini belirlemede çok önemli faktör olacaktı. Bu nedenle varlarını yoklarını ortaya koydular ve çok iyi mücadele ettiler” dedi.

Takımlarının maça 5 eksikle çıktığını, bunun sıkıntısını yaşadıklarını belirten Savut, buna rağmen oyuncularının çok iyi mücadele ettiğini ve galip geldiklerini anlattı.

Maçta futbolcularının galibiyetin ne kadar önemli olduğunun bilincinde oynadıklarını vurgulayan Savut, şöyle devam etti:

“Kazanılacak 3 puanın takımı pozitif yönde etkileyeceğini çok iyi algıladılar. Bu yüzden futbolcular mücadeleci oyunu sahaya yansıttı. Maç özellikle 10 kişi kalıncaya kadar kontrolümüzde gibi gidiyordu ama eksik kalınca ister istemez rakibin artan şevki ile biraz zorlandık. Baskılı gibi gözüktüler. 2-3 pozisyonları da oldu ama onun dışında ciddi pozisyon vermedik.”

Savut, Orduspor galibiyetiyle tekrar hedef belirlediklerine dikkati çekerek, “Bu maç ile play-off umutlarımız yeşerdi. İkinci yarıda play-off hesabıyla yola çıkacağız” ifadesini kullandı.

Orduspor maçının ardından futbolculara 4 gün izin verildiğini bildiren Savut, ligin ikinci yarısı için hazırlıklara 9 Ocak’ta Alanya’da başlayacaklarını sözlerine ekledi.