SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere basınına açıklamalarda bulunan Fransız futbol adamı Zidane, Real Madrid’de forma giydiği sırada kulübüne Gerrard’ı almalarını önerdiğini itiraf ederek, “Sanırım 2004 yılının yaz aylarıydı, kulüp başkanı Florentino Perez ile bir konuşmamda, ona orta sahadaki partnerimin Gerrard olması gerektiğini söyledim. Real Madrid’in Gerrard’a iki kez transfer teklifi yaptığını biliyorum ancak o Liverpool’dan ayrılmak istemedi” ifadelerini kullandı.

Real Madrid tarafından yapılan bir transfer teklifinin reddedilmesinin zor olduğunu kaydeden Zidane, “Gerrard’ın bu tercihi kulübüne olan sadakatini gösteriyor. Her zaman söylerim, kariyerinin zirvesindeyken dünyanın en iyisiydi. Liverpool ile lig şampiyonluğu yaşayamamış olması inanılmaz ama kazandığı diğer kupalar ortada. ABD’deki futbol hayatında da başarılı olacağına eminim” değerlendirmesinde bulundu.

Altyapısına 9 yaşında girdiği Liverpool’da 25 yıldır top koşturan kaptan Gerrard, sözleşmesini uzatmayacağını ve sezon sonunda takımdan ayrılarak Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nin (MLS) Los Angeles Galaxy ekibinde forma giyeceğini açıklamıştı.