SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Wesley Sneijder bilmecesi bir türlü çözülemiyor. Juventus’un yakınan ilgilendiği Hollandalı yıldızın, devre arasında İtalya’nın yolunu tutacağı iddia edildi.

Forvet arkasına yaratıcı bir isim transfer etmeyi düşünen Juventus’un listesinde ilk sırada Bayern Münih’te oynayan Xherdan Shaqiri yer alıyordu. Ancak İsviçreli yıldıza Inter’in de talip olması ile artan fiyat, Juventus’a geri adım attırdı. Bu nedenle listedeki alternatif isimlere yönelen Torino ekibi, Sneijder transferini bitirmek için kolları sıvadı.

İtalya’nın önde gelen spor gazetelerinde Tuttosport’ta yer alan habere göre Sneijder’e yıllık 4.5 milyon Euro öneren ve 1.5 yıllık anlaşma öneren Juventus’un bu teklifi, Hollandalı yıldızın aklını çeldi. Galatasaray’da ödemelerin düzenli olmaması nedeniyle Sneijder’in sıkıntılar yaşadığı belirtilen haberde, Hollandalı yıldızın teklifi kabul ettiği iddia edildi.

Sneijder ile her konuda anlaşan Juventus’un Galatasaray ile bonservis pazarlığına başladığı belirtildi. Habere göre Hollandalı futbolcunun sözleşmesinde yer alan “20 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesini etkin hale getirmeyi düşünmeyen ve fiyatı fazla bulan Torino ekibinin yöneticileri, yapılan pazarlıklar sonucu fiyatı 8 milyon Euro’ya kadar düşürdü. Gazete, Juventus’un fiyatı biraz daha düşürmeye çalıştığı ve bunu başarabilirse transferin gerçekleşeceğini duyurdu.

Gazete, Juventus’un Sneijder transferini bitirememesi halinde Paris Saint Germain’de forma giyen Ezequiel Lavezzi, ve Guangzhou’da oynayan Alessandro Diamanti alternatiflerine yöneleceğini yazdı.snei

Yayınlanma Tarihi:11:27,