SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Spor Toto Süper Lig’de Kardemir Karabükspor karşısında elde ettikleri galibiyetten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Oyuncularım inanılmaz oynadı ve mücadele etti. Taktiğimiz mükemmeldi” dedi.

Yalçın, 2-0 kazandıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, gerek ligdeki konumları gerekse sakat ve cezalı futbolcuların eksikliği nedeniyle maçın zor geçeceğini tahmin ettiklerini belirterek, “Seçenekte zorlanıyoruz ancak bugün oynayan oyuncu grubuma çok teşekkür ediyorum. Gerçekten inanılmaz bir mücadele gösterdiler, arzulu oynadılar. Bu, bizi çok motive etti” diye konuştu.

Galibiyetten dolayı futbolcularını kutlayan Yalçın, “Kazandığımız için çok mutluyuz. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum, bizi yalnız bırakmadılar. Özellikle bütün oyuncularıma gayret ve arzularından dolayı teşekkür ediyorum. Çok güzel bir galibiyet aldık ve artık ligin ikinci yarısına bakacağız. Daha iyi hazırlanmamız lazım, çok zor bir ikinci yarı bizi bekliyor” ifadelerini kullandı.

Yalçın, devre arasında gidecek ve gelecek futbolcuların sorulması üzerine, bu konuda yarın basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.

Sakatlığı bulunan futbolcuların ligin ikinci yarısında takıma dahil olmasıyla güçlü bir kadrolarının olacağını dile getiren Yalçın, şunları kaydetti:

“Fena bir kadromuz yok, 2-3 oyuncu takviye edebilirsek. Bazı bölgelerde alternatif yaratamıyoruz, alternatif yaratmamız lazım. Bizim için oynayan oyuncuların yanı sıra kulübede oturan oyuncularımız da çok önemli çünkü onların da oyun içerisinde çok ciddi katkısı oluyor. Sakat ve cezalılarımız iyileştiği zaman ve takıma 2-3 oyuncu kattığımız zaman 22 kişilik alternatif bir kadro oluyor. O zaman çok daha konsantre olacağız, daha iyi, seçenek dolu bir kadro yaratacağımızı düşünüyorum. Kısıtlı bir kadroyla mücadele ediyoruz.”

Yalçın, “Oyuncularım inanılmaz oynadı ve mücadele etti. Taktiğimiz mükemmeldi. Çok akıllı oynadık, rakibe karşı çok iyi pozisyon aldık. Kardemir Karabükspor iyi bir takım ve güçlü bir ekip. Onlara bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Bizim için çok çetin bir ikinci yarı geçecek” dedi.

Taraftarların kendisine yönelik sevgi gösterileriyle ilgili görüşleri sorulan Yalçın, “Taraftarların oyuncularımıza destek olması lazım. Onların bu desteğe çok ihtiyacı var. İkinci yarıda daha çok taraftar desteğine ihtiyacımız olacak. Taraftarlardan tek isteğim, maçlara gelmeleri ve takımımızı desteklemeleri çünkü ligin ikinci bölümünde oyuncu grubunun taraftarın desteğine çok ihtiyacı olacak” diye konuştu.