SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kafkas’tan oyuncularına eleştiri

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ise oyuna kötü başladıklarını ve Sivasspor'un ilk 15-20 dakikada oyunu kontrol altına aldığını söyledi.

Güncellenme: 16:58, 04/01/2015
Kafkas’tan oyuncularına eleştiri

Rakiplerinin baskılı oynadığını ifade eden Kafkas, “Daha sonra oyunun 85. dakikasına kadar oyunu biz kontrol ettik. İkinci devre birçok pozisyona girdik, özellikle duran toplardan birkaç net pozisyonumuz vardı. Daha sonra oyunu forse etmeye çalıştığımız sırada ikinci golü yedik” dedi.

Kardemir Karabükspor’un olağanüstü bir sezon geçirdiğini belirten Kafkas, “Gemiyi bir şekilde bu limana yanaştırdık ama karşılaştığımız dalgalar ve fırtınalarla çok da baş ettiğimizi söylemek çok doğru olmaz. Sivasspor’u tebrik ediyorum, bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun, hakemler hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine Kafkas, bu konuyla ilgili bir şey söylemek istemediğini belirtti.

Sivasspor ve Kardemir Karabükspor’un ülkenin güzide kulüpleri olduğunu ifade eden Kafkas, şunları kaydetti:

“Gönül istiyor ki hatalar olmasın ama daha çok bizi bu fırtınalar ve dalgalar derken sakatlık işleri çok canımızı sıktı. Biz istediğimiz bir 11’le maalesef sahaya çıkamadık ama bunlar futbolun içerisinde var. Bu dalgalar ve fırtınalarla bir şekilde bu gemiyi limana kazasız, belasız yanaştırmak lazım. Her şeye rağmen ligin son maçını kazanabilirsek o zaman çok büyük bir yara almadan bu gemiyi limana yanaştırmış oluruz.”