SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hava nasıl olacak?

Maç saatinde sağnak yağışın yaşanacağı karşılaşmada, kombineli taraftarlar ve bugünkü satışlarla beraber, 80 bin kişilik dev stadın yarısının dolması planlanıyor.

Güncellenme: 13:33, 04/01/2015
Hava nasıl olacak?

Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig'de sezonun 16. haftasında Galatasaray'ı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda ağırlayacağı maç öncesinde satılan bilet sayısı, yönetimi hayal kırıklığına uğrattı.

Başkan Fikret Orman'ın basın, futbolcuların ise sosyal medya üzerinden yaptığı çağrılar, taraftarlarda yeterli karşılığı bulmazken dün itibariyle satılan bilet sayısı 17 bin olarak belirlendi. Bu miktara ek olarak 12 bin kombineli taraftarın da karşılaşmaya gelmesi halinde maç saatine kadar satışlarla beraber toplam sayının 40 bin düzeyinde olacağı öğrenildi.

YAĞMUR BEKLENİYOR

Hafta başında İstanbul'daki kar yağışı nedeniyle zemini kullanılamaz hale gelen Atatürk Olimpiyat Stadı, temizlenip bakımı yapılarak dev derbiye hazır hale getirildi. Şehirde kar yağışının da durmasıyla beraber saha şartları normal hale geldi. Ancak bu akşamki mücadelenin oynanacağı saat 19.00'da, stadın bulunduğu İkitelli ilçesinde sağnak yağmur yağışının beklendiği öğrenildi. Daha önceki karşılaşmalarda yaşanan olumsuz herhangi bir hava durumundan kolaylıkla etkilendiği gözlenen 80 bin kişilik dev spor kompleksinin, bu akşam da yağmurdan dolayı benzer sorunlarla karşılaşabileceği ön görülüyor.

Hava: Yağmurlu Sıcaklık: 7 derece Nem: Yüzde 96 Rüzgar: 4km