SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkan Zengin’den sert sözler

Fenerbahçe ile anlaşmasına rağmen, kulübü Eskişehirspor bırakmadığı için imza atamayan Erkan Zengin, kırmızı siyahlıların başkanı Mesut Hoşcan'ı 'sözünde durmamakla' suçladı. Zengin, "Başkan'la helalleşmiş ve takıma veda etmiştim. Eskişehir'de oturduğum evi sattım, eşyalarımı da İstanbul'a getirdim. Her şey başkanın dediği gibi olurken, birden karar değiştirdiler" dedi.

Güncellenme: 10:35, 04/01/2015
Erkan Zengin’den sert sözler

Transferi yılan hikayesine dönen Eskişehirsporlu Erkan Zengin, TRT 1’deki Stadyum programında Ersin Düzen'e konuştu. Yaşanan süreci tüm detaylarıyla anlatan Zengin çok çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte o sözler:

“BANA ‘SENİN PARANI ÖDEYEMİYORUZ’ DEDİLER”

“Yaklaşık 1 ay önce Başkan Mesut Hoşçan ile toplantı yaptık. Benim yıllık ücretimin kulübü zorlandığını her zaman söylüyordu. ‘Yılda 1 milyon 400 bin Euro Eskişehirspor için yüksek bir ücret. Bu şartları sağlayabilecek başka bir kulübe gidebilirsin' dedi. O dönem başka takıma gitmek için arayış içinde olmadım. Geçtiğimiz hafta başkanla bir kez daha görüştük.

“ŞİKAYET ETSEM SERBEST KALACAKTIM AMA YAPMADIM

Kulüpten 800 bin euro alacağım vardı. Federasyona şikayet etsem, serbest kalabilirdim ama ben 5 yıl hizmet ettiğim Eskişehirspor'a bunu yapamazdım. Başkana ‘ Ben kulübüme para kazandırmadan bir yere gitmeyeceğim' dedim. Hatta sözleşmeme böyle bir maddeyi koydurttum. Başkan, 800 bin Euro alacağımdan vazgeçersem ve 500 bin Euro bonservis ücreti getirirsem serbest kalacağımı söyledi.

“EŞYALARIMI TOPLADIM, İSTANBUL’A GETİRDİM

Hatta 12 Ocak'a kadar izinli olduğuma dair imzalı kağıt verdiler. Başkan’la helalleştik, yönetime veda ettim. Ertuğrul Hoca ve takım arkadaşlarımla vedalaştım. Eskişehir'de oturduğum evi sattım. İstanbul'a gelip Fenerbahçe ile 2.5 yıl için anlaştım. Eşyalarımı topladım, İstanbul'a getirdim.

“BİRDEN KARAR DEĞİŞTİRDİLER”

Her şey başkanın dediği gibi olurken, birden karar değiştirdiler ve alacaklarımı bankaya yatırdıklarını söyleyip, transfere izin vermediler. Ben Fenerbahçe'de oynamak istiyorum. Üstelik kulübüme para kazandırarak gitmek istiyorum ama şimdi yaşadıklarıma anlam veremiyorum. Konu Fenerbahçe, veya Trabzonspor, hangi takıma gideceğim değil, gerekirse İsveç'e gidip sıradan bir takımda oynarım. Benim üzüldüğüm, bu kadar fedakarlık yapmışken, sonradan yaşadıklarım. Bekleyip, göreceğiz. Umarım gelişmeler benim için hayırlı olur.”

 

Yayınlanma Tarihi:10:05,