SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Bundesliga ekiplerinden Hamburg’un formasını giyen Tolgay Arslan, sezon sonunda bitecek sözleşmesi ve Türkiye’den 3 büyüklerin kendisine gösterdiği ilgi ile konuştu.

 

Teklifler olduğunu söyleyen Tolgay, “Menajerim ile bir kaç kez konuştum. Bana teklifler olduğunu söyledi, ancak henüz ciddi diyebileceğim bir teklif yok” dedi.

Sezon sonunda sözleşmesinin uzatılmayacağı konuşulan 24 yaşındaki oyuncu, “Futbol direktörü Peter Knabel ile görüştüm, bana, beni takımda tutmak istediklerini söylemedi” sözleri ile muhtemel ayrılığın sinyallerini verdi.

Çocukluğunda bir Galatasaray taraftarı olduğu belirtilen Tolgay’a, şu andaki düşünceleri sorulduğunda, “Şu anda Avrupa arenasında boy gösteren her Türk kulübü beni heyecanlandırıyor” şeklinde cevap verdi. Hamburg’a borçlu olduğunu kaydeden orta saha, “Hamburg’a çok şey borçluyum, profesyonel seviye için gerekli olgunluğa burada ulaştım, taraftarlar fantastikti” dedi.

Genç oyuncunun menajeri Francescı di Frisco, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; “Beşiktaş, Tolgay ile ciddi şekilde ilgileniyor. Fenerbahçe de Tolgay ile ilgilenmeye başladı. Galatasaray’ın ise Roberto Mancini döneminden bu yana Tolgay’a ilgisi var” diyerek transfer savaşını gözler önüne sermişti.

Yayınlanma Tarihi:14:13,