SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 16. haftasında deplasmanda Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kalan Torku Konyaspor’un Teknik Direktörü Aykut Kocaman, iki takımın da kazanmaya ihtiyacı olduğu bir maç oynandığını vurgulayarak, “Her iki takım için de istenen olmadı. Maçın iki taraf için de olumsuz tarafı sonucu. Çaykur Rizespor evinde, biz de deplasmanda kazanamıyoruz. Olumlu tarafına bakıldığında ise her iki taraf hem galibiyete hem mağlubiyete yakındı ama puanları paylaştı” dedi.

Oyun genelinde ilk yarı Çaykur Rizespor, ikinci yarı da kendilerinin oyuna hakim olduğunu dile getiren Kocaman, şunları kaydetti:

“İlk yarı oyuna Çaykur Rizespor hakimdi ve öne geçmeyi başardılar. İkinci yarı ise top bizim ayağımızdaydı. Beraberliği yakaladık. Son üç, dört haftadır süren dönemde ilk şutların gol olması devam etti. 10. dakikada ilk şut kalemizde gol oldu. Geriye düşünce oyunu istediğimiz gibi oynayamadık. İkinci yarı ise ceza sahasına kolay gittik. Üç maçlık kötü bir sonucun ardından Rize gibi iştahlı, ihtiyaç sahibi bir takımdan puanla dönmek ikinci yarı için umutlarımızı tazeledi.”