SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Erkan Zengin golü

29 yaşındaki hücum oyuncusunun durumunu uzun süredir takip eden F.Bahçe, harekete geçti. Es Es, parayı ödeyip yıldız futbolcunun serbest kalmasını önledi ama Erkan, Kanarya ile çoktan anlaştı bile.

Güncellenme: 09:24, 03/01/2015
Fenerbahçe’den Erkan Zengin golü

AMKSPOR / İrfan YİRMİBEŞ

Yaz döneminde kadrosunu sadece Diego ile takviye eden Fenerbahçe, ara transfere hızlı bir giriş yapacağa benziyor. Sarı-lacivertli kulüpte dün hareketli saatler yaşandı. Eskişehirspor ile köprüleri atma noktasında olan Erkan Zengin, dün menajeriyle birlikte İstanbul'a gelerek yönetici İlhan Ekşioğlu ile masaya oturdu. Eskişepirspor Yönetimi ile görüşen Erkan Zengin, 800 bin Euro alacağı karşılığında bonservisini talep etmişti.

Hoşcan: Gidemez

Erkan ile yapılan görüşmede prensip anlaşması sağlanırken, kulübüyle olan sorunların giderilmesi istendi. Bu görüşmenin yapılmasından kısa bir süre sonra Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan'dan bir açıklama geldi. Hoşcan, Erkan'ın tüm alacaklarını ödediklerini belirtirken, “Kendisi sözleşmeli oyuncumuzdur. İstemediğimiz müddetçe kendisi gidemez. Tekliflere açığız. Fenerbahçe benimle kimse anlaşmadı. Erkan benim oyuncumdur. Alacakları karşılığında Erkan’ın serbest kalması gibi bir olay yok” dedi.

Takas formülü

Bu gelişmelerin ardından Erkan, İsveç basınına konuştu ve F.Bahçe'den başka bir takıma gitmem diyerek kulübüne rest çekti. Sarı-lacivertlilerin de takas karşılığı bu transferi bitirmek istediği iddia edildi. F.Bahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, “Oyuncunun alacağı ve kulübe verilecek miktar konusunda oyuncu ve menajeri Eskişehir ile el sıkışmış. Bize böyle söylendi. Hocamız istiyor. Teklif yaptık. Düşüneceklerini söylediler ” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:08,