SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fark olurdu

FENERBAHÇE kaldığı yerden devam ediyor. Dün gece 3 puanı kazanırken çok iyi de bir futbol oynadı. Maçta İstanbul Başakşehir'in inanılmaz savunma hataları vardı. Ve üretkenlikten uzaktılar. Uzun zamandan bu yana sarı-lacivertli oyuncuları böyle istekli görmemiştim. Eğer yakaladıkları fırsatları değerlendirmiş olsalardı maç farka giderdi. Bu maçtaki savunma performansına bakınca Başakşehir nasıl ligin en az gol yiyen takımı, şaşırmamak elde değil. Bir de savunma ile orta alan arasındaki kopukluk eklenince ortaya bu skorun çıkması gayet normaldi.

HANİ derler ya ‘her takıma lazım oyuncu' diye. İşte Kuyt öyle bir futbolcu. Bu maçta yine öylesine doğru ve başarılı işler yaptı ki, birçok genç oyuncuya örnek olacak nitelikteydi. Disiplini, kuvveti ve yaratıcılığı üst düzeydeydi. Bu maçta sarı-lacivertli oyuncuların coşkusu ve kazanma arzusu sonucu belirleyen en önemli etkendi. Yardımlaşmaları, pas yüzdeleri oldukça yüksekti. Fenerbahçe ilk golü yine ön direk organizasyonundan buldu. Abdullah Avcı'nın buna önlem alamaması en büyük eksikliğiydi. Alper de iyi oyununu attığı güzel golle süsledi. Özellikle bu tarz oyuncular için böylesine gol atmak, gelecek adına onları daha umutlu ve motive kılar. Yani kendilerine güvenleri gelir.

Aydınus mükemmeldi

FENERBAHÇE 2-0 öndeyken bile rakip kalede baskı kurarak golü kovaladı. Başakşehir savunmasını bunalttılar, bu Fenerbahçe adına gelecek için olumlu bir tabloydu. Kötü oynayan ve aksayan bir mevki var mıydı diye sorarsanız, bulmakta zorlanırız. 46. dakikada oyundan çıkan Meireles bile ilk yarının en çok koşan adamıydı.

HAKEM Fırat Aydınus ve ekibine gelince; mükemmel bir maç yönettiler. Fırat'ın kart yorumları doğru, faul kararları da yerindeydi. Yardımcı hakemler ise kritik ofsayt tespitlerinde başarılıydılar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek