SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor’dan alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle sözleşme fesih işlemleri başlatan Türk asıllı İsveçli oyuncu Erkan Zengin, dün kulübünden habersiz olarak Fenerbahçe ile görüşmüş ve prensip anlaşmasına varmıştı.

Erkan Zengin gibi piyasası yüksek olan bir futbolcuyu bonservissiz olarak kaybetmek istemeyen Eskişehirspor yönetimi ise karşı atağa geçerek oyuncunun alacaklarını hesabına yatırmış ve transfere engel olmuştu.

29 yaşındaki oyuncu yaşananlar hakkında sessiz kalmayı tercih ederken, kulüplerden yapılan açıklamalar ise kafaları karıştırdı.

Bir spor programına telefonla bağlanan Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu, “Erkan bize 500 bin euro karşılığında Eskişehir’den transfer olabileceğini söyledi. Kendi alacaklarından da vazgeçecek. Bunların üzerine bir para vermeyeceğiz” diye konuştu.

Ekşioğlu’ndan sonra programa bağlanan Eskişehirspor Başkanvekili Ahmet Yalçın ise Fenerbahçe’nin transferideki tutumuna tepki gösterek “Erkan artık bizde oynamak istemediğini söyledi. Gitmek isteyeni zorla tutmayız ama biz ona başka kulüplerle görüşmesi için izin vermedik. Sözleşmesi süren bir oyuncuyla kulüpler neden gizli görüşür ki? Erkan’ı isteyen kulüp gelip bizimle masaya oturacak. Bonservisi 500 bin dolar olacak diye bir kaide yok. Trabzonspor da Erkan’la ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

Bugün TV’nin ulaştığı Erkan Zengin ise transferi hakkında detay vermekten kaçınarak, “Şu an için bir şey diyemem. Her şey akşam belli olacak” sözlerini sarf etti.