SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic’ten öğrencisine çağrı

Veli’nin yokluğunda Gaziantep deplasmanında 4-1-4-1 dizilişiyle sahaya çıkan Kara Kartal’ı, Oğuzhan galibiyete taşımıştı. Atiba’sız derbide Ozzie aynı rolde takıma 3 puanı getirmeye çalışacak.

Güncellenme: 16:13, 03/01/2015
Bilic’ten öğrencisine çağrı

AMKSPOR / ERSOY ÖZDEM

Siyah-beyazlılarda teknik direktör Slaven Bilic, Galatasaray derbisi öncesi bütün hesaplarını galibiyet üzerine yapıyor. Hırvat teknik adam, cezası nedeniyle karşılaşmada forma giyemeyecek Atiba'nın yerini nasıl dolduracağını buldu. Bilic derbide Kanadalı yerine Oğuzhan Özyakup'a forma verecek. Usta hoca takımın dizilişinde de ufak bir oynama yapacak. Beşiktaş genellikle tercih ettiği 4-2-3-1 yerine 4-1-4-1 sistemiyle sahaya çıkacak. Tek ön libero olarak Veli Kavlak ter dökecek. Bu diziliş, Kara Kartal'a yabancı değil.

Yakından ilgileniyor

Bilic ve öğrencileri aynı sistemle Gaziantep deplasmanında sahaya çıkmıştı. Maç 1-0 biterken galibiyet golü Oğuzhan'dan gelmişti. O gün cezalı olan isim ise Atiba değil Veli'ydi. Kadro konusunda kararını veren Hırvat hoca, bu nedenle idmanlarda Oğuzhan ile özel olarak ilgileniyor. Zaman zaman maç kasetleri izleyen yetenekli oyuncu da Galatasaray'ı adeta ezberliyor. Kısacası Ozzie, derbide yine Antep'teki rolünü oynayacak ve takımına 3 puanı getirmeye çalışacak

Yayınlanma Tarihi:09:14,