SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bal-Kes’ten Hleb bombası!

Aykut Kocaman’ın yeni ‘Alex’i durumundaki Hleb ile devre arasında yollar ayrılabilir. Bal-Kes, Konyaspor’a haber gönderdi, “Gönderecekseniz, biz almak istiyoruz” dedi

Güncellenme: 09:15, 03/01/2015
Bal-Kes’ten Hleb bombası!

Geçtiğimiz ezonun devre arasında Konyaspor'un Bate Borisov'dan renklerine bağladığı Alexander Hleb, performansıyla herkesi büyülemişti. 33 yaşındaki futbolcu ligin yarısında 16 maça çıkarken, 2 gol 8 asistlik bir istatistik yakalamıştı. Ancak Aykut Kocaman teknik direktörlük koltuğuna oturduktan sonra işler karıştı. Kocaman, Fenerbahçe'de Alex ile yaşadığı probleme benzer bir şekilde Hleb'i kadro dışı bıraktı.

Her ne kadar yönetim kanadından sorun yok mesajı verilse de, Aykut Kocaman'ın Hleb'i eski kadar oynatmayı düşünmediği biliniyor. Devre arasında Belaruslu ismin takımdan ayrılma ihtimali üzerine bir diğer Süper Lig ekibi Balıkesirspor devreye girdi. Kemal Özdeş yönetiminde çıkışa geçen Ege ekibi, Hleb konusunda Konyaspor'a haber gönderdi.

Hedef kümede kalmak

Bal-Kes, “Eğer Hleb'i devre arasında gönderecekseniz, biz alalım. Bu konuda öncelik talep ediyoruz” dedi. Süper Lig'deki ilk yılında kümede kalmayı hedefleyen Balıkesirspor, Hleb'i alarak tecrübesinden yararlanmayı ve kısa vadede başarı yakalamayı hedefliyor. Kırmızı-beyazlılar en az 3-4 transfer daha yapacak.