SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kıran’dan Hamzaoğlu açıklaması

Galatasaray’da mayısta yapılacak seçimlerde adaylığını açıklayan Turgay Kıran, “Biz seçilirsek, Hamza hocanın yıllarca kalmasını istiyoruz” dedi.

Güncellenme: 08:43, 02/01/2015
Kıran’dan Hamzaoğlu açıklaması

Turgay Kıran, Radyospor'a yaptığı açıklamada, “Juande Ramos'la Avrupa'da sohbetlerde bulunduk. Türk insanını çok seven bir kardeşimiz. Biz kendisini teknik direktör olarak değil, sportif direktör olarak düşündük. Gelin dedik, altyapımıza oyuncu yetiştirelim” ifadelerini kullandı.

Bizim çocuğumuzdur

Kıran, “Eğer yönetim olarak güven alabilirsek, Hamzaoğlu uzun yıllar devam edecektir. Çünkü artık G.Saray'da kısa dönemli uygulamalar olmamalı. Umarım teknik direktörümüzün 8-10 sene G.Saray'da devamlılık sağlamasına çalışacağız ve ona her türlü desteği vereceğiz. Bizim çocuğumuz. Ama bunun dışında ağabeylik yapacak bir yabancıya da ihtiyacımız var” dedi.

Wenger'le de görüştük

Turgay Kıran, “Mayısta seçimi kazanırsak Ramos, çalışmaya sıcak bakıyor. Arsene Wenger ile de görüştük. Şubat ve Mart ayında Arsenal'deki durumuna bakacak. Ayrılığa karar vermiş değil. Bu nedenle Ramos önde. Bir Hollandalı bir de Almanla da görüşüyoruz. Yönetimi ve projeleri 25'inden sonra paylaşacağız” diye konuştu.