SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon barosu, Trabzonspor’un olaylı geçen son kongresinde yaptığı konuşmada, içinde ‘inek’ geçen bir fıkra anlatıp avukatlara gönderme yapan Alaattin Aksoy hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber61’in haberine göre; Trabzonspor’un 20 Aralık 2014'te 19 Mayıs Spor Salonu’nda yapılan Olağan Genel Kurulu’nda konuşma yapan Alaattin Aksoy, adlı kongre üyesi hakkında, kürsüde kullandığı kelimeler nedeni ile hakkında dava açıldı.

Kongrede konuşmasında Aksoy, “Benden önce buraya avukatlar çıktı konuştu. Bir fıkra vardır. Bir çocuk koşarak babasının yanına geldi ve dedi ki; ‘baba bahçeye bir inek bir de avukat girdi ne yapayım?’ diye sordu. Babası da oğluna; ‘ineği bırak avukatı hemen bahçeden çıkar’ diye cevap verdi. Eğer herkesin birbirine saygısı olursa hukuka ihtiyaç olmaz” ifadelerini kullandı.

Bu konuşmalarının ardından Trabzon Barosu Alaattin Aksoy hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu. Müracaat savcısına giden Baro Avukatları, Aksoy'un kendilerine hakaret ettiğini ifade etti.