SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da Boffin bombası

Ersun Yanal, daha önce de bordo-mavili ekibe aldırmak istediği ancak hazırlık maçında yediği 6 gol sonrası transferi rafa kalkan Belçikalı eldiven için bu kez oldukça ısrarlı.

Güncellenme: 08:52, 02/01/2015
Trabzonspor’da Boffin bombası

AMKSPOR / Safa Can KONUKSEVER

Onur'un yaşadığı sakatlık sonrasında 1 numara krizi yaşayan Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal, kaleci takviyesi istiyor. Tecrübeli teknik adamın listesinin ilk sırasında Eskişehirspor forması giyen Belçikalı file bekçisi Ruud Boffin bulunuyor. Karadeniz ekibi, yabancı kontenjan sorununu çözer, Eskişehirspor'u da ikna edebilirse 27 yaşındaki eldiven ligin ikinci yarısından itibaren bordo-mavili formayı giyecek.

Kapıdan döndü

Boffin'in ilginç bir öyküsü var. Ersun Yanal, 2007-09 arasında Trabzonspor'u çalıştırdığı dönemde de Boffin'i almak istemişti. Hatta, bordo-mavili yönetimin o dönem pilot takım olarak anlaştığı MVV Maastricht'e Boffin'in PSV Eindhoven'dan transferini sağlayan Yanal, Belçikalı eldivenin alınması için yönetime rapor sunmuştu. Ancak Yanal, sezon bitmeden ayrıldı. Trabzonspor yönetimi ise Boffin'i sonraki hoca Hugo Broos'a önerdi, Broos onay verdi. Buna rağmen 2009-10 sezonunun açılış maçında Trabzonspor, MVV Maastricht'i 6-0 yenerken Boffin'in hayal kırıklığına neden olan performansı sonrası transfer rafa kalktı. 1.96'lık file bekçisi o sezonun ardından West Ham'a gitti. Ersun Yanal, ardından Eskişehirspor'u çalıştırdığı dönemdi Boffin'i kırmızı-siyahlı takıma transfer ettirmişti.