SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul ekibinin 27 yaşındaki forveti için Fenerbahçe’nin uzun süredir nabız yokladığı belirtiliyordu. Gelen son haberlere göre ise Pandev’i satmayı düşünen Galatasaray da Adem’i listesine aldı. Ancak tecrübeli futbolcunun durumuyla ilgili Kasımpaşa Başkan Vekili Hilmi Öksüz, Adem’i satmaya gönüllü olmadıklarını açıkladı.

‘SÖZLEŞMESİ UZATILDI'

Adem ile ilgili kendilerine ulaşan resmi bir teklifin olmadığını ifade eden Öksüz “Talep olmadığı için de bu futbolcunun transferiyle alakalı gündemimiz yok. Adem bizim futbolcumuzdur ve sözleşmesi de uzatıldı. Ancak ciddi teklifler gelirse bunu tabii ki düşünür, konuşuruz. Kamuoyunda böyle birtakım iddiaları uçuranlar var. Bunları ciddiye almıyoruz. Kaldı ki bizim ihtiyacımız var Adem Büyük’e. İhtiyacımız olan bir futbolcuyu satmamız için çok ciddi tekliflerin gelmesi gerekiyor. Bu tekliflerin de başımızı döndürmesi lazım. Aksi takdirde Kasımpaşa hiçbir oyuncusunu hiçbir yere vermez” dedi.

‘YOKSA BİZE GÜLERLER'

İddialı olmalarına rağmen bu sezon pek iyi gitmediklerini dile getiren Öksüz “Dolayısıyla hiçbir oyuncuyu kaybetme lüksümüz yok. Sezon başında 2 savunmacımızı kaybettik yerini dolduramadık. Yönetimden hiçbir arkadaşımız da Adem’le transfer konusunu görüşmedi. Ancak ciddi bir teklif gelirse çağırıp fikirlerini alırız. Yoksa kalkıp en iyi forvetimizi satarsak bize gülerler. Yerini doldurmadan futbolcu göndermenin anlamı yok” ifadelerini kullandı. Öksüz, Ryan Donk konusunda da herhangi bir kulüpten transfer girişimi olmadığını ifade etti.

Bugün