SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melo Avrupa’nın zirvesinde

Samba d’Or yarışmasında, Avrupa’da oynayan Brezilyalılar içinde en iyi üçüncü isim olarak seçilen pitbull, sadece forvet Neymar ve stoper Miranda’ya geçildi. Ancak mevkisinde ilk sırada yer almayı başardı.

Güncellenme: 08:45, 02/01/2015
Melo Avrupa’nın zirvesinde

Sarı-Kırmızılıların yıldız orta saha oyuncusu Felipe Melo, Brezilya'da yayın yapan Sambafoot adlı internet sitesinin düzenlediği Samba d'Or yarışmasında üçüncü olarak, Avrupa'da oynayan en iyi üçüncü Brezilyalı futbolcu seçildi. İnternet oylaması, gazetecilerin seçimi ve eski milli futbolcuların seçimi olmak üzere üç aşamadan oluşan yarışmada internet kullanıcıları, yaklaşık 180 bin oy kullandı.

Bir basamak çıktı

Barcelona ve Brezilya Milli Takımı'nda gösterdiği performansla geçtiğimiz yılın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Neymar, aynı zamanda gazetecilerin de birinci tercihi olmayı başardı. İkinci sırada ise Atletico Madrid'in başarılı stoperi Miranda yer aldı. Felipe Melo, üst üste üçüncü kez aday gösterildiği yarışmada geçtiğimiz iki yılda dördüncü sırayı almıştı.

Unvanını hak etti

Bu sezon bir basamak daha tırmanmayı başardı. İlk sıradaki Neymar forvet, ikinci basamaktaki Miranda ise savunmacıydı. Felipe Melo listede belki üçüncülüğü elde etti ama orta sahada görev yapması sebebiyle “Avrupa'daki en iyi Brezilyalı orta saha oyuncusu” olarak kabul edildi. Toplamda 30 kişilik listenin ilk 10'unda pitbull'u sırasıyla izleyenler ise şu isimlerdi: Willian, Moura, David Luiz, Thiago Silva, Coutinho, Oscar ve Filipe Luis.