SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferin gözde ismi Eskişehirsporlu futbolcusu Erkan Zengin, İsveç basınına geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe ve Trabzonspor’un transferi için resmen Eskişehirspor’un kapısını çalmasının ardından gözler kırmızı siyahlı ekibe çevrilirken gelecek hafta kesin kararın verilmesi bekleniyor.

Erkan Zengin’in kulüpten alacaklarını ödeyen Eskişehirspor, oyuncunun bonservisini eline almasını engellemeyi başarırken yıldız futbolcu İsveç basınına yaptığı açıklamada Fenerbahçe’yi tercih edeceğini dile getirdi.

İstanbul’a gelerek Fenerbahçeli yöneticilerle görüşen Zengin, “Bugün Eskişehirspor tarafından ödemem yapıldı. Ama Fenerbahçe ve Trabzonspor’dan teklif gelmiş ve ben Fenerbahçe’yi seçtim. Orada oynamak istiyorum. Her şey açık. Şimdi Eskişehirspor başkanının kararını bekleyeceğim. Anlaşmayı o onaylayacak” dedi.

29 yaşındaki futbolcu, “Eskişehirspor başkanı maaşımı yüksek buluyor ve kulüp maddi zorluklar yaşıyor. Son aylarda bunun hakkında görüşmelerimiz olmuştu. 4 yıldır burada forma giyiyorum ve benim sayemde para kazanacakları için kendimi iyi hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu son olarak, “Başkan anlaşmayı onaylarsa benim için gerçekten iyi olacak. Fenerbahçe için oynamak istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sporx

Yayınlanma Tarihi:22:24,