SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkan Zengin imzayı attı ama…

Eskişehirspor'dan alacaklarını karşılayamadığı için federasyona başvuran ve serbest kalmayı planlayan Erkan Zengin Fenerbahçe'yle anlaştı ama Erkan'ı bedavaya kaybetmek istemeyen Eskişehirspor bugün flaş bir kararla oyuncunun alacaklarını hesabına yatırarak transferi engelledi.

Güncellenme: 16:47, 02/01/2015
Erkan Zengin imzayı attı ama…

Eskişehirspor’da Erkan Zengin kaosu yaşanıyor… Transfer piyasasının gözde isimlerinden 29 yaşındaki oyuncu bugün Kadıköy’e gelerek Sarı Lacivertli ekiple söz kesti ancak oyuncusunu bedelsiz olarak kaybetmek istemeyen Eskişehirspor ani bir kararla Erkan’ın tüm alacaklarını hesabına yatırdı ve transferi engelledi.

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan telefonla bağlandığı bir telefon programında, “Erkan, Eskişehirspor’un sözleşmeli oyuncusudur. Alacaklarının hepsini hesabına yatırdık. Ayrılması mümkün değildir” diye konuştu.

Hoşcan’ın açıklamalarından önemli kısımlar şöyle:

“Erkan Zengin Eskişehirspor’un sözleşmeli oyunsudur. Alacaklarını ödedik. Transfer dönemine yakın kulüpler ve menajerler oyuncuların aklını çelebiliyorlar. Erkan bizden ayrılmak istiyordu ama bizim de bir duruşumuz var. Bizim isteklerimiz yerine getirilmeden ayrılmasına izin vermeyeceğiz. Erkan Zengin’i isteyen kulüpler gelip bizimle masaya oturacak. Bizimle kimse anlaşmadı. Şu an da bizim oyuncumuz. Şu ana kadar sadece Trabzonspor’dan teklif geldi. Pazartesiden itibaren çalışmalarımızı yapacağız. Bugün itibariyle Erkan Zengin’in bütün alacakları hesabına yatırılmıştır. Sözleşme feshiyle ayrılmasının imkanı yoktur.”

 

Yayınlanma Tarihi:15:41,