SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çizme’den şoke eden Sneijder iddiası

Yıldız futbolcuyu Juventuslu idarecilerin önceki gün telefonla arayarak iletişime geçtikleri ve transfer niyetlerini ilettikleri belirtilmişti.
Tuttosport'ta yer alan habere göre Galatasaraylı futbolcunun, Torino ekibine gitmeyi kabul ettiği ve bu transfere hazır olduğunu siyah-beyazlılara ilettiği belirtildi.
Ancak iki tarafın sıcak temasına karşın Galatasaray'ın oyuncuyu bırakmamak konusunda ısrarcı olduğu vurgulandı.
Torino ekibinin ocak ayında kadrosunu zenginleştirmek istediği, Sneijder'e ise hazirandan önce izin çıkmayacağı, bu yüzden İtalyan ekibinin sportif direktörü Beppe Marotta'nın son günlerde rotasını Bayern Münihli Xherden Shaqiri'ye çevirdiği ve görüşmeleri sıklaştırdığı ifade edildi.
Sneijder'i isteyen teknik direktör Allegri'nin de İsviçreli futbolcuya daha sıcak baktığı belirtildi.
Sneijder'den en çok 1-2 yıl daha maksimum verim alabileceğini hesaplayan deneyimli çalıştırıcının, Shaqiri'nin genç olması ve orta sahadaki özellikleriyle Hollandalı'yı aratmayacak olması nedeniyle isminin öne çıktığının altı çizildi.
Ayrıca Sneijder'in hem bonservisi hem de yıllık ücreti nedeniyle oldukça masraflı olduğu, Shaqiri'nin ise sözleşmesinin haziran ayında sona ermesinden dolayı bonservissiz alınacak olması ve yıllık ücretinin düşüklüğü nedeniyle tercih edildiği belirtildi.