SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’de kiralık olarak forma giyen New York City’nin yıldızı Frank Lampard, ABD’yi karıştırdı.

Sezon başında Chelsea ile olan sözleşmesi sona erdikten sonra ABD’nin New York City takımına imza atan Lampard, daha sonra yarım sezonluğuna Manchester City’ye kiralandı. 36 yaşındaki futbolcunun İngiliz ekibi ile olan kiralık anlaşmasını sezon sonuna kadar uzatılacağının duyurulması, New York City taraftarlarının sert tepkisine neden oldu.

Yıldız futbolcunun Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nin (MLS) ilk üç ayını kaçıracak olması nedeniyle açıklama yapan New York City takımının taraftar grubu The Third Rail, “Birçok taraftar takımı desteklemek için kombine bilet satın aldı. Bu biletleri Lampard’ın Manchester City’de değil New York City’de oynayacağını bilerek aldılar. Lampard’ın üç ay MLS’de oynayamayacak olması taraftarlara yapılan büyük bir saygısızlıktır” diyerek kararı kınadı.

Grup ayrıca New York City takımının Manchester City karşısında ikinci plana itilmesinin taraftarlar tarafından kabul edilemez olduğunu da belirtti.

Bilindiği üzere iki kulübün de sahipliğini City Group yapıyor.

Yayınlanma Tarihi:17:40,