SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Miami Heat’ten ayrılarak “Evim” dediği Cleveland’a geri dönen LeBron James, tekrar takımdan ayrılabilir.

Amerikan spor basının gündemine bomba gibi düşen haber, Cleveland’a yakınlığıyla bilinen ve daha önce birçok haberi, kaynaklarıyla önceden haber veren yerel Cleveland Plain Dealer gazetesi geçti. Chris Haynes imzası taşıyan haberde, özetle şu ifadeler yer aldı:

“Jamesi bugün itibariyle 30 yaşına bastı. Kariyerinin en iyi yıllarını, kötü yönetilen bir organizasyonla harcamaya niyeti yok. Sezon sonu kontrattan çıkış hakkını kullanacak ve tekrar serbest oyuncu olacak. Cleveland’dan ikinci kez ayrılmak onu ağır bir şekilde yaralayacak. Eğer uygun bir teklif gelirse, bunu bir iş olarak değerlendirecek ve ayrılmakta tereddüt etmeyecek.”

LEBRON’UN FESİH HAKKI VAR

Amerikan spor basını, haberi yazan Chris Haynes’ın Portland Trail Blazers’ın muhabirliğini yaptığı dönemde birçok gizli kaynağa dayandırdığı bu tarz iddialı haberlerinin doğru çıktığının ve bu nedenle haberin büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Cavaliers ile sezon başında 2 yıllık kontrat imzalayan LeBron James’in kontratında ilk sezondan sonra kontrattan çıkma hakkı yer alıyor.