SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı – Kırmızılılar, Pınar Karşıyaka maçında yaşanan olayların ardından TBF'den toplantı talep etti. Toplantıya Galatasaray'ın basketboldan sorumlu yöneticisi Cem Kınay ile Ural Aküzüm, Türkiye Basketbol Federasyonu adına ise Başkan Turgay Demirel, Yönetim Kurulu Üyeleri Celal Arısan ve Harun Erdenay katıldı.

Cem Kınay, federasyona “Geçen sezon Şube Koordinatörümüz Murat Özyer saldıranlardan biri bu kez Başantrenörümüz Ergin Ataman'a saldırdı. Bu olaylara neden önlem almıyorsunuz” sorusunu yöneltti. Federasyon ise Pınar Karşıyaka maçındaki kişinin orada taraftarı yatıştırdığını, görevli olduğunu ve geçen sene saldıran kişilerden olmadığı” yanıtını verdi.

Cem Kınay bu yanıt karşısında şaşkına dönerken toplantıya Turgay Demirel'in sözleri damgasını vurdu. Demirel, “Bu olayların sorumlusu Ergin Ataman. Zaten geçen sezon da maça çıkmadınız” diyerek herkesi şoke etti.

Cem Kınay, Demirel'in çıkışına “Sizin bu sözleriniz nedeniyle geçen sezon maça çıkmayarak ne kadar doğru karar verdiğimizi şimdi görüyorum” diyerek toplantıdan ayrıldı.

Basket Dergisi

Yayınlanma Tarihi:12:25,