SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2014’e damga vurdular!

2014 yılında Türk futboluna damga vuran sözler! İşte yıl içerisinde manşetlere taşınan ve olay yaratan açıklamalardan bazıları...

Sergen Yalçın "Sneijder'in bir maçta 3 gol atma ihtimali yok." (Wesley Sneijder Bursaspor'a 3 gol atarak hat-trick yapmıştı)
Murat Kosova "Mark Schwarzer futbol için bile Gandalf ayarında"
Galatasaray'a imza atan Hamza Hamzaoğlu: "Keşke bunu babam da görseydi. Çok sevinirdi. ‘Bir gün Galatasaray’da da çalışacağım’ derdim"
Slaven Bilic "Türkiye'de iyi futbol izlemek istiyorsanız büyük bir takımın küçük bir takımla oynadığı maçı izlemelisiniz. Çünkü derbi maçlarda az futbol, bol güreş ve büyük bir gerginlik yaşanıyor"
İbrahim Hacıosmanoğlu "Benim muhatap alacağım adam önce gidip vatani görevini, askerliğini yapıp gelecek."
Ahmet Çakar: "Artık uzaylılar gelmiyor, uzaylılar insan kılığında aramızda. Bir insanın iki gözü birbirine çok yakınsa o insan uzaylıdır"
Olcay Şahan "Müthiş sol ayağımla yapıştırdım"
Doka Madureira "Maçtan önce Taffarel ve Felipe Melo ile sohbet ettik. Benden onların başını fazla ağrıtmamamı istediler"
Alex de Souza "Yaşanan el çılgın şey, İstanbul'dan ayrılığım"
Mahmut Uslu "Biz İstanbul’un Türkiye’nin en büyüğü demiyoruz, biz Anadolu’nun en büyüğüyüz."
Aziz Yıldırım "Paralı köpekler, ahlaksızlar" (Şampiyonluk kutlamasında kendi taraftarına)
Abdurrahim Albayrak "Şu şartlarda Prandelli'nin arkasında kalmam zor. İçim kan ağlıyor. Eski yönetim Prandelli'ye gerçekleştirilemeyecek sözler vermiş. Prandelli'ye vaad edilenler inanılmaz."
İbrahim Hacıosmanoğlu "Bizim soyumuz Osmanlı'dan geliyor. Bulunduğumuz yörede de yıllardır beylik yaptık. Büyüklerimiz hazine gömmüştü, onları kullanıyoruz"
İbrahim Hacıosmanoğlu "Ben bundan sonra Trabzonspor sevdalılarına ‘Dur’ demeyeceğim onlar serbesttir. Türk futbolu böyle devam ederse ve önlem alınmazsa zaten bu sezon bu lig bitmez. Futbolu yönetenler iyi bilsin"
Abdürrahim Albayrak: "Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı yabancı futbolcuların çok beğendi. Türk vatandaşı olmaya karar verdiler"
Ersun Yanal 'Futbolun güzel taraflarını yaşamamız gerekiyor. Deniz bitti, kara göründü. Nefret ve kin tohumları ekerek biçtiğiniz şeyin zehirli olduğunu gördük. Herkes şapkasını önüne koymalıdır.'
Diego "Bayburt maçı mutlaka zor maç olacaktır diye düşünüyorum. Karşımızda iyi savunma yapan, iyi koşan, iyi mücadele eden bir takım olacak."
Cesare Prandelli "Hedefimiz Şampiyonlar Ligi değil, bizim hedefimiz şampiyonluk"
Ercan Taner "Artık sandalyeden düşeceğim değerli futbolseverler. Bu kadar gol kaçmaz. İnanamıyorum. Elalem atıyor golleri biz kaçırıyoruz"
Çek Cumhuriyeti maçı öncesi Fatih Terim: "Hadi annelere babalara sormaya devam edin. Bugün izledim, dinledim ve okudum. Tanrım beni dostlarımdan korusun. Düşmanlarıma hazırım" (Basın mensuplarına)
Aziz Yıldırım "Ben ilk gün şike yapmadık dedim. Başkaları bir şeyler söylüyor, 'Vazgeçmeyeceğiz' diyor. Sen kimsin lan, sen kimsin."
Felipe Melo "Benim hareketlerim, futbolun şov kısmındaki doğal şeyler. Konuşulması gereken konular bunlar değil. Ortada şike varsa, ortada ırkçılık varsa bunlar konuşulmalı."
Roberto Mancini "Umarım Cüneyt Çakır'la bundan sonra karşılaşmayız. Çünkü çok kötü bir hakem olduğunu düşünüyorum"
Ünal Aysal "Bir aslanın dişlerini gördüğünüzde sakın ola size gülümsediğini zannetmeyin"
Yıldırım Demirören "Ben Türk futbolu adına, yabancının zararlı olduğunu düşünüyordum"
Dirk Kuyt "Hababam Sınıfı'nın çok özel bir film olduğunu biliyorum. Kulübün tarihi oradaydı. Kulübün geleceğini de görmüş olduk"
Mahmut Uslu "Volkan hayatımda tanıdığım hayvanlarla arası en iyi olan insanlardandır."
Sadettin Saran "Aziz Yıldırım yalancı bir çoban."
Sabri Sarıoğlu "Bana affedildi döndü deniyor.Bir insanın affedilmesi için suç işlemesi lazım. Ben galatasaray'da bir suç işlemedim."
Emre Belözoğlu "Biz de insanız, bizim de bir sabır noktamız var. Eleştiriyorlar, yorumlar yapıyorlar, ama artık bıçak kemiğe dayandı"
Başakşehir maçı sonrası Onur Kıvrak: "Futbolu bırakma noktasına geldim. Bu futbolu oynamak istemiyorum. Yıllardır aynı şeyler. Hep aynı şeyler"
Melo: "Volkan'ın benimle ilgili sözlerini ciddiye bile almıyorum. Çünkü ben profesyonel bir futbolcuyum ve sadece sahada konuşurum"
Tolunay Kafkas: "Kimse futbolun gelişmesi ve ilerlemesi için bir şey yapmıyor. Ülkeden de ülkemin insanından da umudumu kestim"
Volkan Demirel "Belediye gereksiz sokak köpeklerini zehirlesin. Yoksa olmayacak, bana kalacak bu iş. Ben de ceza alırım diye korkuyorum."
Ertuğrul Sağlam: 'Bursaspor'dan sonra başka bir Anadolu takımı şampiyon olur mu' diye sormuşlardı. Bu şartlarda, bu düzende hiç mümkün değil. Benim Türk futbolundan ümidim kopuyor
Fatih Terim "Rüzgara karşı oynuyorsun, ikinci yarı rüzgar duruyor. Maç bitiyor rüzgar tekrar başlıyor gibi şeyler söyleyebiliriz." (İzlanda maçı sonrası)
Aziz Yıldırım "Fenerbahçe'nin önü kesilirse, böyle bir niyet varsa, her yeri basarım."
Olcan Adın "Aslanların sessiz kaldığı yerde kuşlar, kurtlar volta atar. Bilmezler ki aslanlar sessizliği bozduğunda kıyamet kopar"
Slavan Bilic: "Senden yaşca büyüğüm dedim" ama dinlemedi. Bana o kelimeyi 5 kez söyledi, tekrar etti. (Emre Belözoğlu)
Emre Belözoğlu: "Ben hakemlere Allah sizi bildiği gibi yapsın dedim. Onlar Allah belanızı versin diye anlamış"
Felipe Melo "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı beni ülkesinden, hatta kulübümden kovmaya kalktı. Neden beni kovmak isteyen birinin elini, çıkıp da sıkayım"
Ersun Yanal "Mutluluk Fenerbahçe'de olmaktır"
Mesut Özil "Galatasaray Avrupa’nın en büyük takımlarından birisi. Dünyada Türkiye denince akla ilk Galatasaray geliyor"
Aykut Kocaman "Burada güle oynaya sohbet ediyoruz, "Somurtkan" diyenler utansın... Gole sevinmiyor" dediler... Böyle bir salaklık olabilir mi affedersin..."
Fikret Orman: "Yakışıklıyım, Allah vergisi bir tipim var... Annem, babam ve Allah’ın oluşturduğu bir şey bu."
Ahmet Çakar: "Saddam öldüyse benim adım Ahmet Çakar değil"