SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Prandelli krizi gittikçe büyüyor!

Sarı kırmızılılardan ekim ve kasım ödemelerini henüz tahsil edemeyen Cesare Prandelli, avukatları aracılığıyla geçtiğimiz hafta kulübe ihtarname çekti. İtalyan teknik adam yarına kadar ödeme yapılmazsa Cimbom’a dava açacak.

Güncellenme: 09:39, 30/12/2014
Prandelli krizi gittikçe büyüyor!

CESARE Prandelli, FIFA'ya gitmeden önce ihtarnameyi çekti ve Galatasaray Kulübü'ne son uyarısını yaptı: “Ödemelerimizi ay sonuna kadar yapın…”

Prandelli, Galatasaray ile olan ayrılığını FIFA'ya taşımadan önce geçtiğimiz hafta son bir girişimde bulundu. 28 Ekim 2014 tarihinde görevden alınsa da Cesare Prandelli'nin ayrılığı Galatasaray'da halen büyük bir problem olarak masada duruyor.  Sözleşme şartları nedeni ile görevden alınan Cesare Prandelli'ye 2016 Mayısı'na kadar haklarını ve maaşını yatırmak zorunda olan Galatasaray'ın ekim ve kasım ayında bu ödemeleri yapmadığı ortaya çıktı.

‘TAZMiNAT TALEBiNDE BULUNMADIM'

Ve Prandelli de avukatları aracılığı ile geçtiğimiz hafta G.Saray Kulübü'ne ihtarname çekerek sarı kırmızılılara yarına kadar süre verip bu ödemenin yapılmasını isteyerek bir anlamda FIFA'ya başvurmadan önce son uyarısını yaptı. İtalyan hoca 31 Aralık'a kadar ödeminin yapılmaması halinde G.Saray Kulübü'ne dava açacak.  Bu konuda görüşülen Prandelli'nin asistanları ve avukatları şu bilgiyi verdi: “Öncelikle tazminat olarak G.Saray'dan bir talepte bulunduğumuz bilgisi doğru değil. Zaten G.Saray Kulübü ile de böyle bir talebi iletecek bir görüşmemiz olmadı.” Prandelli sözleşmesi gereği 2015-2016 sezonu bitene kadar bir kulüple anlaşmazsa G.Saray'dan 2 milyon 295 bin Euro alacak.

‘KARARIMIZI OCAK AYINDA VERECEĞiZ'

İTALYAN hocanın asistan ve avukatları, “Şu ana kadar ne anlaşmak ne de bizimle görüşmek için Galatasaray Kulübü'nden bizi arayan kimse olmadı. G.Saray Kulübü tarafından bir ödeme yapılmadı. Prandelli, G.Saray'dan ayrıldığından bu yana Ekim ve Kasım ayı hak edişlerinin hiçbiri ödenmedi. Bu yüzden FIFA'ya gidebiliriz. Ama kararımızı ocak ayında karar vereceğiz” açıklamasını yaptılar. Kısaca Galatasaray'a ödemelerinin yapılması adına ihtarname çeken ve 31 Aralık'a kadar süre veren Prandelli, ödeme yapılmazsa hiç vakit kaybetmeden ocak ayında FIFA'nın yolunu tutacak.

Feshetmesek Hamza Hoca ile nasıl anlaşırdık?

TRT'ye verdiği röportajda, “G.Saray ile sözleşmem fesih edilmedi” diyen Prandelli'nin sözlerine G.Saray yönetiminden cevap gecikmedi.  Yöneticiler, “Prandelli'nin anlatmak istediği konuda yanlış anlaşılma oldu. Prandelli, 2015-16 sezonunda hiçbir kulüple anlaşmazsa parasını alır. Bunu kastediyor. Prandelli'nin kontratı feshedildi. Bunun açıklaması da KAP ve G.Saray resmi sitesinde duruyor. Ayrıca Prandelli'nin sözleşmesini fesih edemesek Hamza Hoca ile nasıl anlaşabiliriz?” dedi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:09:38,