SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın sözleşmesini tek taraflı fes ettiği Cesare Prandelli konusunda yaşanan gelişmeler, Beşiktaş’ın daha önce ünlü İspanyol teknik adam Del Bosque ile yaşadığı tazminat sürecini akıllara getirdi. Siyah-beyazlı ekip, sezon ortasında yollarını ayırdığı Bosque’ye yaklaşık 8 milyon euro tazminat ödemişti.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre Prandelli ile ayrılığın faturası çok ağır olacak. Anderlecht maçı sonrası İtalyan hocayı yollayıp durumu KAP’a bildiren ancak tek taraflı sözleşme feshi nedeniyle Prandelli’ye ücretini ödemek zorunda kalan yönetim, büyük bir tazminat ile karşı karşıya kaldı.

Prandelli’ye karşı hukuk mücadelesi başlatan Galatasaray yönetimi gerekirse CAS’a kadar gidecek. Sözleşme fesih tazminatında anlaşamayan taraflar her an FIFA’lık olabilir.

KONTRATTAKİ BONUSLARI İSTİYOR

Bunun nedeni ise teknik direktör Prandelli’nin gelecek sezonla birlikte tüm bonusları istemesi. Bu da minimum 7 milyon 820 bin euro demek. 2 milyon 298 bin euroluk iki yıllık garanti ücretini isteyen İtalyan hoca, ayrıca iki şampiyonluk için 1’erden 2 milyon dolar, Türkiye Kupası için 1 milyon dolar ve Süper Kupa için 500 bin dolar olmak üzere tüm hak edişlerini talep etti.

PRANDELLİ’NİN O SÖZLERİ BAŞINA İŞ AÇACAK

Prandelli FIFA’ya giderse, Aysal için “Beni kandırdı” söylemi başına dert açacak.

Prandelli’ye Ekim ve Kasım ayından 380 bin avroluk taksidi ödenmezken yönetim, FIFA’da açılacak olası dava için savunmasını şimdiden hazırladı. İtalyan hocaya sadece bu sezonki alacağı ödemeyi kabul eden, ancak lig ve kupa şampiyonluklarının bonusları ile gelecek sezonki ücrete kesinli karşı çıkan yönetim, savunmasında iki gerekçeyi sunacak.

1- Verdiği demeçlerle G.Saray’ı küçük düşürdü. “Hedefimiz lig” diyerek Avrupa’da büyük marka olan G.Saray’ın prestejini zedeledi. Ayrıca bu sözler takımın motivasyonunu da olumsuz etkiledi.

2- Sarı-kırmızılı ekibin Devler Ligi’nde hüsrana uğraması bir yana eski başkan Ünal Aysal’a “Beni kandırdı” diyerek G.Saray’ın etik değerlerine ters bir davranışta bulundu. Böyle bir söz kabul edilemez.

Yayınlanma Tarihi:14:00,