SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Peki bunlar ne Cübbeli Ahmet?”

Cübbeli Ahmet Hoca'nın Demba Ba'ya yönelik 'secdeli gol sevinci' çıkışına siyah-beyazlı taraftarlar Emre Belözoğlu ve Moussa Sow'u örnek göstererek sert tepki verdi.

Güncellenme: 13:45, 30/12/2014
“Peki bunlar ne Cübbeli Ahmet?”

AMKSPOR

CNN Türk'te yayınlanan Başka Şeyler Programı'nda Serdar Tuncer'in konuğu olan Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü'nün, Demba Ba’nın gol sevinci sorusuna verdiği yanıt şok etkisi yarattı.

Dindar kimliğiyle bilinen Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu hakkında beklenmedik bir çıkış yapan Cübbeli Ahmet, “Şükür secdesinde kıble şarttır. Rastgele mi yapıyor? Be mübarek, öyle gol attığın tarafa kıble olur mu, seyyar kıble olur mu” cevabıyla stüdyoda soğuk rüzgarların esmesine neden oldu.

Senegalli yıldızın ‘secdeli gol sevinciyle’ tehlikeli bir iş yaptığını öne süren Cübbeli Ahmet, “Kıblemiz kıyamete kadar Mescid-i Haram'dır. Böyle rastgele secde olmaz. Bu caiz değil, günahtır. Secdeyi kıblenin gayrine yapsa kasten kafir olur. Tehlikeli bir şey bu” ifadelerini kullandı.

TARAFTAR ÇILGINA DÖNDÜ!

Cübbeli Ahmet’in açıklamaları tartışmanın fitilini ateşlerken sosyal medyada örgütlenen siyah-beyazlı taraftarlar bu sözlere sert tepki gösterdi.

Fenerbahçeli Emre Belözoğlu ve Moussa Sow’un gol sevinçlerini secdeye kapanarak kutladığını hatırlatan taraftarlar, “Cübbeli Ahmet kıblenin kıyamete kadar Mescid-i Haram olduğunu sadece Demba Ba’nın gol sevincinde mi hatırlıyor? Eğer bu tehlikeli bir iş ise Emre ve Sow’a neden ses çıkarmıyor” sözleriyle tepkilerini dile getirdiler.

AZİZ YILDIRIM İLE CEZAEVİNDE DOST OLMUŞTU

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım aynı dönemde Cübbeli Ahmet ile Metris cezaevinde yatmış, ikili burada sıkı bir dostluğun temellerini atmıştı. Yıldırım tahliye olduktan sonra Cübbeli Ahmet’i Metris’te ziyaret ederek moral vermişti. Yıldırım ve Cübbeli arasındaki dostluğa atıfta bulunan bazı taraftarlar da Cübbeli Ahmet’in bu nedenle Emre ve Sow’u kayırdığını ‘secde’ tartışmasını sadece Demba Ba üzerinden değerlendirdiğini öne sürdü.

 

Yayınlanma Tarihi:13:43,