SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası E Grubu 4. maçında Altınordu ile Fenerbahçe arasında İzmir’de oynanması gereken maç, kötü hava şartları nedeniyle ertelendi.

İki gündür yoğun yağmur yağışı altında bulunan İzmir Atatürk Stadyumu’nun zeminine çıkan hakem Volkan Bayarslan, sahanın futbol oynamaya müsait olmadığı gerekçesiyle erteleme kararı aldı.

Karar sürecini anlatan İsmail Kartal “Biz buraya oynamak için geldik. Ama sahayı kontrol ettiğimizde maçın oynanamayacağı görüşüne vardık. Talebimizi ilettik. Hakemler de bu şartlarda maçın oynanmayacağını söylediler. Önce sporcu sağlığı. Maç oynansaydı istenmeyen şeyler olabilirdi” dedi.

Bu karar ile ilgili açıklamalarda bulunan futbolcular Mert Günok, Hasan Ali Kaldırım ve Michal Kadlec, maçın ertelenmesinin doğru karar olduğunu söylediler. Mert “Sahaya çıktık ve zeminin uygun olmadığını gördük. Buraya gelen taraftarlarımızın önünde oynamak isterdik ancak olmadı” derken Hasan Ali Kaldırım “Dün akşamdan bu yana yoğun bir yağmur vardı, maç saatine kadar durmadı. Zemine baktık ama oynanacak durumda değildi” değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe’nin Çek savunmacısı Kadlec ise “Burada oynamak mümkün değil. Saha çok bozuk, her yerde su var. Maçın ertelenmesi doğru karardı” yorumunu yaptı.

Öte yandan iki takımın maçı 18 Ocak tarihinde oynamak istediği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:17:32,