SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF, İstanbul Süper Amatör Ligi’nde oynanan Albayrakspor-Vefa müsabakasında Albayrakspor futbolcusu Lütfü Balcı’nın sakatlığı sırasında sahada sedye olmadığı yönünde çıkan haberler üzerine, internet sitesinden açıklama yaptı.

Albayrak Suni Çim Sahası’ndaki maçta Lütfü Balcı’nın yaşadığı sakatlığın futbol ailesini derinden üzdüğü belirtilen açıklamada, “müsabakada sedye bulunmadığı” iddiası ve sakatlanan futbolcunun bir bank ile taşınmasının pek çok medya organında haberleştirildiği hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) tarafından geçtiğimiz sezon içerisinde yapılan çalışma sonucu, İstanbul’da amatör maçların oynandığı tüm sahalara sedye sağlandığını belirtmek isteriz. Senede 90 bine yakın müsabakanın oynandığı amatör futbol liglerinde her bir müsabakaya ambulans sağlanması, genel sağlık hizmetlerinde yaşanabilecek aksamalar nedeniyle mümkün olmamaktadır. Bu nedenle benzer vakalar müsabakaların oynandığı sahalara yakın mesafelerde yer alan sağlık kurumlarının acil sağlık hizmetleriyle yürütülmektedir. Bu önemli konuda TASKK Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez’in, TASKK bünyesinde Sağlık Bakanlığı ile yürüttüğü görüşmelerin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Açıklamada, Albayrakspor Kulübü Genel Kaptanı Naki Yıldız’ın olayların haberlerde konu edildiği gibi gelişmediği yönündeki görüşlerine de yer verildi.

Yayınlanma Tarihi:20:49,