SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muslera’dan Hamzaoğlu açıklaması

Sarı Kırmızılılar'ın 1 numarası Fernanda Muslera, Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasında oynanacak olan Beşiktaş derbisi öncesinde kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 22:49, 29/12/2014
Muslera’dan Hamzaoğlu açıklaması

28 yaşındaki file bekçisi, “Gerçekten çok önemli bir maç bizi bekliyor. Şampiyonluk adaylarından en önemli adaylardan birisiyle oynuyorsunuz. En önemli rakiplerden birisiyle oynuyorsunuz. Tabii ki diğer maçlardan muhakkak farkı olacaktır. Derbiye çıkacaksınız. Kazanmamız gerekiyor. Bunun için de sahaya çıkıp elinizden gelenin en iyisini, maksimumunu vermeniz gerekiyor. Tatile gitmeden önce alacağınız 3 puan size daha iyi bir tatil yaptırabilir. Diğer taraftan da bu yarıştan kopmamak için önemli bir 3 puan tabii ki.” diyerek derbiyi kazanmak istediklerini ifade etti.

‘POZİTİF BİR HAVA GELDİ’

Hamza Hamzaoğlu’nun takıma gelmesiyle havanın değiştiğini belirten Uruguay’lı kaleci, “Prandelli hocamız ile başladığımız zamanlarla şimdiki arasında çok fark var. En önemli fark pozitif bir hava geldi takıma Hamza hoca ile birlikte… Otomatikman davranışlar ve yaklaşımlar değişti. Bu da önemliydi tabii ki. Baktığınız zaman Hamza hoca çok pozitif bir insan. Türk bir hocamız genç bir hocamız inanılmaz istekli bir hoca, inanılmaz hırslı bir hoca. O gençliği, o isteği, o hırsı tabii ki takıma da yansıyor. Diğer taraftan bütün futbolcuları çok yakından tanıyor. Tabii ki Türk futbolcuları çok yakından tanıması büyük bir avantaj. Bizleri tanıyor, Türk Ligi’ni tanıyor, oynadığımız bütün rakipleri tanıyor. Burada ne yapılması gerektiğini biliyor, burada nasıl davranılması gerektiğini biliyor. Bu da otomatikman bize büyük bir avantaj olarak dönüyor.

‘DİLEĞİM BAŞARILI GÜNLERİMİZE GERİ DÖNMEK’

Yeni yıl için dileklerini söyleyen Muslera, “Profesyonel olarak Galatasaray’da yeni yılda benim istediğim, geldiğim ilk seneye dönmek çok isterim, oradaki başarılara dönmeyi çok isterim. 2015 ilk iki senedeki gibi başarılarla dolu bir yıl olur.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:20:22,