SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Koltuğu boşaltın

29 Aralık 2014

SON haftalarda yaşanan klasik olay dün de değişmedi. Maçlar başladığında liderliği bırakan Beşiktaş, hafta kapanırken koltuğu geri aldı. Galatasaray derbisi öncesi tek kaybı, son dakikalarda kırmızı kart gören Atiba oldu.

GEÇEN iki haftada kalesinde 10 gol gören Konyaspor, Atiba-Sosa-Veli arasında bulunan ipi kopararak Beşiktaş'ın bilinen hızını kesti ve maça hızlı başladı. Ancak sağlı sollu gelen ortalara Konya ekibinin gol ayakları iyi vuruşlar yapamayınca, üzerine gelen topları kurtaran Tolga, ilk 15 dakikanın öne çıkan ismi oldu. Dakikalar 19'u gösterdiğinde ise maçın kırılma anı yaşadı. İsmail'in takip ettiği Djalma, hızla Beşiktaş ceza sahasına girdi. İsmail'le omuz omuza mücadele halindeyken Beşiktaş'ın savunma oyuncusu yerde kaldı ve hakem Halis Özkahya faul düdüğünü çaldı. Serbest vuruşu kullanan Tolga, uzun bir vuruşla topu ileri gönderdi. Gökhan Töre de sağ çaprazdan süratle ceza sahasına girdi ve yerden düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi: 0-1

Günahını çıkarmış oldu

İKİNCİ devreye de Konyaspor hızlı başladı. 57'de Mehmet Güven uzaktan sert vurdu. Tolga'nın son anda parmaklarıyla dokunuğu top üst direkten geri döndü. 58. dakikada Beşiktaş ikinci kez Konyaspor ceza sahasına gitti. Olcay'ın kafayla indirdiği topa Sosa muhteşem vurdu: 0-2

75'DE Beşiktaş Olcay'la hızlı geldi. Topla son buluşan Gökhan, ceza yayının üzerinden vurdu ancak top az farkla auta çıktı. 82'de ise Torje ile Serdar'ın ceza sahasındaki ikili mücadelesinde penaltı noktasını gösteren Halis Özkahya, ilk yarıda Djalma'ya çaldığı faulün de günahını çıkarmış oldu. Pe-naltı kullanılmadan önce çizgi ihlali yapan Atiba'yı iki kez uyaran Özkahya, ardından ikinci sarıyı göstererek attı.

85'TE topun başına geçen Hasan Kabze, Tolga ile topu farklı köşelere göndererek farkı 1'e indirdi: 1-2

SON dakikalarda yaşanan Konyaspor atakları skoru değiştirmeye yetmeyince Beşiktaş, 3 sezon sonra Konya'dan 3 puanla döndü.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek