SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre stadı terk etmiş

Star gazetesinin haberine göre Sarı Lacivertliler'in tecrübeli yıldızı, 85'te oyundan çıkınca direkt soyunma odasına gitti. Orada kapıları tekmeleyen Emre, takım otobüsüne de binmeyerek hem hocası Kartal'a hem de Diego'ya tepki gösterdi.
Fenerbahçe'de Mersin İY maçının 85. dakikasında kazanılan penaltı atışının kullanılması sırasında yaşanan tartışmaların perde arkasındaki gerçekler ortaya çıkmayı başladı.
Sarı-Lacivertliler'in birinci penaltıcısı olan Emre Belözoğlu'nun atışı kullanmak istemesine karşın Diego'nun zorla topu alması ile başlayan gerginlik maç sonrası da devam etti.
Atışı Diego'nun yapmasının ardından Teknik Direktör İsmail Kartal'ın kenardan olaya müdahale etmemesine kızan Emre, oyundan çıkarken direkt soyunma odasına gitti ve hocasının yüzüne bile bakmadı. Soyunma odasında kapıları da tekmeleyen Kanarya'nın kaptanı, takım otobüsüne binmeyip hem Kartal'ı hem de Diego'yu protesto etti.
Yaşananları değerlendiren Emre'nin, "Diego'nun topu zorla benden almaya çalışması hoş değildi. Tribünlerin 'Diego' diye bağırması da önemli değildi. İsmail Kartal müdahale etmeliydi. Maçta skor 1-0 ve rakip üzerimize geliyor. Penaltı maçın kopma noktası olacaktı. Berabere kalsak ne olacaktı? dediği kaydedildi.