SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor’un başında ilk lig maçına çıkan Sergen Yalçın, Kasımpaşa ile deplasmanda 0-0 berabere kaldıkları karşılaşmada hem oyun hem de skor olarak istediklerini aldıklarını söyledi.

Oyuncularını tebrik ettiğini dile getiren Yalçın, şunları kaydetti:

“Maçın tamamında oyun planına sadık, mücadele gücü yüksek, istediğimizi benimseyen bir oyuncu grubuyla sahadaydık. Kasımpaşa’yı çok iyi analiz etmiştik. Çok tehlikeli oyuncuları var, zor bir takımla oynadık. Özellikle sahasında çok iyi oynayan bir takım. Bir oyun planı yaratmaya çalıştık. Biraz daha geride oynayıp kontra ataklarla çıkmayı, neticesinde pozisyonlar bulup skoru lehimize çeviririz diye düşündük. Çok fazla pozisyon bulduğumuzu söylemek doğru olmaz ama Kasımpaşa’nın da çok fazla pozisyonu yok. İstediğimizi aldık gibi görüntü ortaya çıktı maç sonunda. Bir penaltı pozisyonu var. Oyuncularım ‘penaltı ve kırmızı kart’ diyorlar. Bugünkü oyundan ve skordan memnun ekip olarak dönüyoruz. Bunu net olarak söyleyebilirim.”

Sergen Yalçın, Sivasspor’da yeni göreve başladığını hatırlatarak, “Önümüzde bir devre arası var. Oyuncularla birbirimizi tanımıyoruz. Sahada bazı sorunlarımız var. Bunları halletmek için biraz zamana ihtiyacımız olacak. Bu devre arası sorunları çözme açısından bizi çok rahatlatacak” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:16:53,